Kontrowersje w meczu Skry z Resovią: Czy stać nas na siatkówkę na serio?

Nie byłoby gorączkowych reakcji, a wszystkie spory zostałyby rozstrzygnięte natychmiast, gdyby władze ligi potraktowały siatkówkę poważnie - pisze o meczu Pucharu Polski Skra - Resovia, Przemysław Iwańczyk i postuluje wprowadzenie w rozgrywkach klubowych sędziowania wideo.

Szlagier Skry z Resovią był jednym z największych widowisk, odkąd siatkówkę można oglądać w telewizji. Po pierwszym, wysoko przegranym przez Skrę meczu w rewanżu, w którym multimistrzowie z Bełchatowa nie mogli stracić nawet seta, było jeszcze więcej nerwów, emocji, przekleństw, wściekłości. W ekstremalnych okolicznościach wyłapane przez telewizyjne kamery wszystkie "k...", "ch..." i "p...", jakie padły z ust szefa Skry Bełchatów Konrada Piechockiego, zawodników Daniela Plińskiego i Bartosza Kurka, można traktować jak niekontrolowane odruchy, które - czy chcemy tego, czy nie - oglądamy niemal w każdej transmisji, a nie brak kultury czy chamstwo.

Zachowanie wspomnianych panów wywołało burzę wśród kibiców. Nie byłoby gorączkowych reakcji, a wszystkie spory zostałyby rozstrzygnięte natychmiast, gdyby władze ligi potraktowały siatkówkę poważnie. Dwa lata temu wypróbowali w finale Pucharu Polski system powtórek wideo umożliwiający rozstrzygnięcie kontrowersyjnych sytuacji. Pomysł wypalił, dzięki jego ulepszonej wersji nerwowych sytuacji udało się uniknąć także w czasie ubiegłorocznego finału.

Niestety, w kolejnych meczach sędziowie, na których siatkarze wylewają coraz większą złość, komfortu sprawdzenia niejasnej sytuacji już nie mieli. Szef ligi Artur Popko tłumaczył, że na takie udogodnienia nie ma pieniędzy ["dozbrojenie" kamer w ten system kosztuje 6,5 tys. zł za mecz]. Czy zmieni zdanie po sobocie w Bełchatowie, w którym prowadzący spotkanie szef polskich sędziów Andrzej Lemek usłyszał pod swoim adresem więcej bluzgów niż w dotychczasowej karierze? Skoro stać go było na wysłanie na jubileuszową wycieczkę do Kataru 30 działaczy...

Resovia wylała Skrę z Pucharu - przeczytaj relację z meczu ?

W poniedziałek tylko z "Gazetą Wyborczą" program do rozliczenia podatkowego - dla osób fizycznych - dla osób prowadzących działalność gospodarczą