Mucha o Polakach: W kłótniach, wywoływaniu skandali, obrażaniu ludzi macie miejsce w ścisłej światowej czołówce

- Nie ma normalnych rozmów nie tylko o piłce, czegoś, co tworzy atmosferę. Jako grupa mało się integrujemy - mówi Jan Mucha, słowacki bramkarz Legii komentując atmosferę w zespole.

W wywiadzie na koniec sezonu Robert Błoński wrócił do sprawy pamiętnej imprezy Legionistów po porażce z Białymstoku.

Może już na boisku myśleliście o tym, co będzie po meczu, po powrocie do Warszawy - wkupne paru kolegów i impreza w barze sushi.

- Chodzi o tę aferę i zdjęcia w "Fakcie"? Byłem wtedy już na Słowacji, na zgrupowaniu kadry, więc fotek nie widziałem. Słyszałem tylko, co się działo. Nasze wyjście było zaplanowane trzy tygodnie wcześniej i wszyscy, łącznie z trenerami, o tym wiedzieli. Bez względu na warunki i wynik w Białymstoku mieliśmy iść "na miasto". Wywołano skandal, bo zrobiono zdjęcia piłkarzom Legii. Jako obcokrajowiec odbieram to bardzo negatywnie. Takim jesteście krajem - w kłótniach, wywoływaniu skandali, obrażaniu ludzi macie miejsce w ścisłej światowej czołówce. Akurat nie wasz dziennik, ale są gazety żyjące tylko z nieprawdy. Nad tym trzeba płakać - robienie zdjęć bez wiedzy człowieka i obraźliwe podpisy. Ludzie w Polsce lubią czytać bzdury.

Nie tylko w Polsce. Kibice przeżyli porażkę w Białymstoku, a w poniedziałek zobaczyli zdjęcia balangujących piłkarzy. Na dodatek na imprezę przyjechaliście autokarem prosto z meczu w Białymstoku.

- Życie. Powtarzam, wszystko mieliśmy zaplanowane dużo wcześniej, nie widzę w tym problemu. Czekała nas dwutygodniowa przerwa na mecze kadry. Chcieliśmy wyjść w miasto, bo tego tej drużynie brakuje. Legia ma problem, bo jej piłkarze nigdzie nie wychodzą. W 2009 roku, licząc imprezę po Jagiellonii, byliśmy na wspólnej kolacji dwa razy. Moim zdaniem o wiele za mało. Nie ma przez to integracji, normalnych rozmów nie tylko o piłce, czegoś, co tworzy atmosferę. Jako grupa mało się integrujemy. To jest problem szatni Legii. Mamy bardzo młody zespół, nie wszyscy chyba potrzebują czegoś takiego.

Przeczytaj cały wywiad z Janem Muchą ?

W poniedziałek tylko z "Gazetą Wyborczą" program do rozliczenia podatkowego - dla osób fizycznych - dla osób prowadzących działalność gospodarczą

Więcej o: