Transfery. Antonio Cassano przejdzie z Sampdorii do Milanu?

Jak podaje włoska gazeta "Corriere dello Sport" możliwe jest przejście napastnika Sampdorii Genua Antonio Cassano do AC Milan. Trenujący klub z Mediolanu Brazylijczyk Leonardo szuka alternatywy dla Pato i Ronaldinho.

"Corriere dello Sport" donosi o planowanej ofensywie transferowej Milanu. Wiceliderzy Serie A chcą pilnie wzmocnić linię ataku. Wśród kandydatów są między innymi Edin Dżeko i Fernando Torres. Możliwe jednak, że po posiłki Rossoneri sięgną znacznie bliżej.

Według gazety trudności Klassa-Jana Huntelaara z przystosowaniem się do włoskiego stylu gry skłoniły prezesa Milanu Adriano Gallianiego do powtórnego zainteresowania się Cassanim. O sprowadzeniu Włocha mówiło się już wcześniej, ale transfer nie został sfinalizowany.

- Kiedy grał w Realu Madryt myślałem o nim, ale w końcu się nie zdecydowałem. Bardzo lubię Cassano, ale musimy wzmocnić przede wszystkim środek ataku, gdyż na pozycji Cassano mamy już Ronaldinho - analizował Galliani latem 2009 roku.

Od tego czasu sporo się zmieniło. Leonardo szuka alternatywy dla Ronaldinho i Alexandre Pato. Milan łączy grę w Lidze Mistrzów z walką o odzyskanie mistrzostwa Włoch i przyjście Cassano rozszerzyłoby kadrę. Nie wiadomo tylko czy władze Milanu wyłożą 25 milionów euro, na które ostatnio wyceniano Cassano.

Milan poluje też na Fernando Torresa ?

Więcej o: