Manchester United ma na oku następnego Xaviego

Jak donosi "The Daily Telgraph" Manchester United przymierza się do ściągnięcia młodej hiszpańskiej nadziei - Javiera Matilli, o którym mówi się, że będzie "następnym Xavim".

Matilla to 21-letni pomocnik, który obecnie występuje w drugiej drużynie Villarrealu w drugiej lidze hiszpańskiej. Jego szybki rozwój zwrócił uwagę sir Alexa Fergusona, który jest gotów wyłożyć 2,7 mln funtów, by ściągnąć piłkarza jeszcze w zimowym okienku transferowym.

- Słyszałem o tych plotkach, ale to nic nowego. Wszyscy piłkarze z hiszpańskiej kadry U-21 są pod obserwacją skautów - miał powiedzieć Matilla. - Jestem szczęśliwy w Villarreal i chciałbym dostać się do pierwszej drużyny - dodał.

Jak na razie nikt nie kontaktował się z klubem lub piłkarzem. - Nie dostaliśmy żadnej oferty, ale wiemy ilu skautów chodzi na nasze mecze - czytamy w oświadczeniu zarządu Villarreal.

Matilla to nie jedyny piłkarz młodego pokolenia, któremu bacznie przyglądają się skauci Manchesteru United. Podobno na celowniku mistrzów Anglii są też Maxime Lestienne (belgijski pomocnik), Jack Rodwell (środkowy obrońca z Anglii) i napastnik Angel di Maria.

Nie ma żadnego porozumienia z Realem - Bayern zaprzecza ?

Więcej o: