Transfery. Juventus Turyn szykuje się na Mascherano i trenera Beniteza

Dziennik "Il Corriere Dello Sport" donosi, że Juventus Turyn jest coraz aktywniejszy w rozmowach dotyczących przyszłych transferów. Klub chce podobno pozyskać Javiera Mascherano z Liverpoolu. Ciekawsze jest jednak zainteresowanie trenerem "The Reds" Rafą Benitezem.

Mascherano jest obecnie kontuzjowany, ale Juventus już teraz kładzie fundamenty pod przyszłe rozmowy z Liverpoolem. Argentyńczyk ma być transferowym priorytetem Turynu w lecie. Piłkarza łatwiej będzie skusić perspektywą gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, do której słabo grający Liverpool może się nie zakwalifikować.

Po odpadnięciu Juventusu z tej edycji LM, zarząd ciągle szuka następcy trenera Ciro Ferrary. Jego posada już od dłuższego czasu wisi na włosku. Władze klubu na fotelu szkoleniowca chętnie widziałyby Beniteza, który z kolei ma problemy w Liverpoolu. Nękany kontuzjami zespół Hiszpana zajmuje dopiero siódme miejsce w Premier League i także odpadł z LM.

Najprawdopodobniej zarówno Benitez, jak i Mascherano nie trafią do Włoch w zimowym okienku transferowym. Bardziej realnym terminem jest letnia przerwa.

Fernando Gago - na celowniku Juventusu Turyn ?

Więcej o: