Hokej na baseballowym stadionie legendzie. Jedyny taki mecz w roku

Hokeiści Boston Bruins i Philadelphia Flyers zagrają w Nowy Rok na legendarnym baseballowym stadionie Fenway Park, który może pomieścić 37 tys. widzów

Trzy lata temu NHL, szukając sposobu na promocję ligi, zorganizowała w Nowy Rok mecz na otwartym stadionie. Pomysł był świetny. Na Ralph Wilson Stadium na przedmieściach Buffalo przyszło 71 tys. widzów. Padł rekord frekwencji w historii ligi. Od tej pory noworoczne spotkanie pod szyldem NHL Winter Classic weszło na stałe do kalendarza. W tym roku Boston zagra z Philadelphią. Rekordu frekwencji nie będzie, ale nie o to tym razem chodziło. Boisko, na którym grają na co dzień zawodnicy Boston Red Sox, to jedno z kultowych miejsc w amerykańskim sporcie. Fenway Park wybudowany został w 1912 r. za 650 tys. dol. i choć były próby zastąpienia go nowoczesnym obiektem, fani na to nie pozwolili. - Hokej na lodzie pod gołym niebem to niezwykłe wydarzenie, a słynne stadiony są idealnym miejscem na takie mecze - mówi Matthew Barnaby, były hokeista, a teraz analityk telewizji ESPN.

NHL Winter Classic to zresztą nie tylko sam mecz, ale cały hokejowy festiwal. Impreza dla fanów potrawa w sumie dwa dni.

Ubiegłoroczny mecz odbył się na nie mniej słynnym Wrigley Field (wybudowany w 1914 r.) w Chicago. Od 33 lat żaden hokejowy mecz nie miał w USA tak dobrej oglądalności w telewizji (średnia 4,4 mln widzów).

- To dobrze, że taki mecz rozgrywany jest tylko raz w sezonie - mówi Barnaby. - Wszyscy wiedzą, kiedy będzie miało miejsce i czekają na nie. Jeśli odbywałyby się częściej, spowszedniałyby.

Transmisja 1 stycznia, godz. 19 w kanale ESPN America (dostępny na platformie N, w sieciach kablowych: UPC, Vectra, Multimedia, Stream, Dialog, TP SA)

Afera Tigera Woodsa kosztowała sponsorów 12 miliardów dolarów  ?

Więcej o: