Stefan GP omija przepisy i organizuje testy swoich bolidów

Stefan Grand Prix nie podpisało Porozumienia Concorde i nie jest objęte wynikającymi z niego zobowiązaniami, a tym samym nie podlega zakazowi organizowania testów dla młodych kierowców F1. Stefan GP zdecydował się na takie przedsięwzięcie na wypadek niepowodzenia w próbach zastąpienia któregoś z nowych zespołów w Formule 1 w przyszłym sezonie - Zoran Stefanowić bardzo jednak liczy na pozytywne rozwiązanie tej sprawy.

Więcej o testach Stefan GP na F1.pl ?

Zoran Stefanovic przejął zaprojektowane z myślą o przyszłym sezonie auto wycofanej z F1 Toyoty i porozumiał się z Berniem Ecclestone'em i FIA w sprawie ewentualnego zastąpienia któregoś z nowych zespołów. Testy serbskiej ekipy w 2010 roku mają być alternatywą w razie niepowodzenia starań o uzyskanie miejsca w stawce.

- Zaoferujemy zespołom, które będą zamierzały zmienić w trakcie sezonu kierowcę lub nawet samym młodym kierowcom szansę nabycia doświadczenia poprzez testy naszego auta - tłumaczył serbski biznesmen. Zdradza również, że auto Stefan GP pomyślnie przeszło pierwsze testy zderzeniowe FIA, ale nie wyklucza drobnych poprawek w jego konstrukcji.

Nick Heidfeld ma coraz większe problemy ze znalezieniem pracodawcy w Formule 1 ?

Więcej o: