Formuła 1. Caubet: Umowa korzystna dla wszystkich

4 stycznia Renault F1 Team i Genii Capital podpiszą kontrakt, zgodnie z którym firma z Luksemburga przejmie dużą część udziałów w stajni z Enstone. Według Jeana-Francoisa Caubeta na umowie zyskają wszystkie zainteresowane strony. Francuz wyraził przy okazji zdumienie, że na podobny zabieg nie zdecydowali się inni producenci, którzy odeszli z F1.

- To kontrakt, z którego wszyscy będą czerpali korzyści - podkreślił Caubet na łamach AUTOhebdo. - Jesteśmy zaskoczeni, że inne zespoły nie wpadły na takie rozwiązanie. To pozwoliłoby Toyocie, BMW i Hondzie kontynuować starty pod szyldem własnym lub partnera, bez wydawania fortuny.

Przedstawiciel Genii Capital zapewnił z kolei, że firma nie będzie samodzielnie rozdawała kart. - Będziemy w niewielkim stopniu zaangażowani w sport - oświadczył. - Zespół istnieje, a mimo słabych ostatnio rezultatów, posiada potencjał. Genii zajmuje ważne miejsce w komisji strategicznej zespołu, w pełni współpracując z Renault i Renault F1. Proponujemy, doradzamy i dyskutujemy, co ludzie w Enstone i Renault powinni robić, by zrealizować wytyczne ustalone przez komisję.

Więcej o teamie Renault i nie tylko czytaj na F1.pl ?

Więcej o: