Andrzej Gołota będzie sekundantem. Mieć go w narożniku - bezcenne

Andrzej Gołota wraca do kraju! Słynny pięściarz będzie sekundantem amerykańskich pięściarzy, którzy w styczniu stoczą dwa mecze z reprezentacją Polski

Mecze Polska - USA odbędą się w Knurowie i Gliwicach 16 i 19 stycznia. Amerykanów poprowadzi chicagowski trener Sam Colonna, pierwszy szkoleniowiec Gołoty w karierze zawodowej, również jego ostatni. Asystentem - Gołota.

- Zobaczymy, jak to będzie stać w narożniku, w kilku walkach mam to zamiar zrobić - potwierdził "Gazecie" pięściarz.

Dla Gołoty będzie to debiut w roli trenera. - Idealnie się do tego nadaje. Zna się na boksie i musi sobie znaleźć miejsce w życiu, a przecież trudno by mu było bez ringu, w którym spędził szmat życia - mówi Mieczysław Gołąb ze Śląskiego Związku Bokserskiego, który organizuje mecze.

Do Polski przyjadą pięściarze amatorscy wagi ciężkiej i superciężkiej oraz jedna pięściarka. Nie stanowią oficjalnej reprezentacji USA, są wybrani przez Colonnę jeżdżącego na różne turnieje amatorskie ze swoimi pięściarzami nieistniejącego już dziś Windy City Gym. Głównie będą to zawodnicy z okolic Chicago, ale nie tylko, bo jest też między innymi reprezentant Kalifornii.

Polacy przyjadą na mecze wprost ze zgrupowania w Wiśle. Jedynym pięściarzem poniżej kategorii ciężkiej ma być Mateusz Mazik, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w 2007 roku i ćwierćfinalista mistrzostw Europy seniorów w 2008 roku.

- Umówiliśmy się z Samem już na mistrzostwach świata w Chicago w 2007 roku. W tym roku dogadaliśmy szczegóły. Stało się to akurat w dniu, gdy Andrzej Gołota podpisywał kontrakt na walkę z Tomkiem Adamkiem - mówi Gołąb.

Amerykanie przylecą na własny koszt. Polacy zapewniają im hotel i wyżywienie, a po meczach wizyty w Oświęcimiu i Wieliczce.

Gołota sprawdziłby się w MMA. Boks zawsze go ograniczał Roger_Bloodworth asystentem Andrzeja Gmitruka >

Więcej o: