Powtórka legendarnej "Rumble in the Jungle"? Haye - Kliczko w Gabonie?

W 1974 roku w Zairze doszło do znanej po nazwą "Rumble in the Jungle" legendarnej już dziś ringowej wojny o mistrzostwo świata wszechwag pomiędzy Muhammadem Ali a Georgem Foremanem.

Aktualny czempion kategorii ciężkiej federacji WBA David Haye, który z powodu swojego ciętego języka bywa często porównywany do Ali'ego, chciałby pójść w ślady swojego wielkiego poprzednika i ponownie zorganizować na Czarnym Lądzie walkę o mistrzowskie pasy "królewskiej" dywizji.

Co ciekawe, jej stawką byłyby tytuły dokładnie tych samych organizacji, co w przypadku starcia Ali'ego z Foremanem, bo rywalem "Hayemakera" miałby być czempion WBC Witalij Kliczko.

- Jako mistrz świata wagi ciężkiej chciałbym boksować na całym świecie. Ali to mój idol i gdybym mógł zrobić coś takiego jak on, zrobiłbym to z przyjemnością. Być może uda nam się powtórzyć "Rumble in the Jungle" - mówi Haye, dodając, że jego doradcy prowadzą już rozmowy na temat organizacji mistrzowskiej walki z prezydentem Gabonu.

29-letni David Haye na zawodowych ringach stoczył 24 pojedynki, z których wygrał 23, w tym 21 przez nokaut. W roku 2008 zrzekł się tytułów mistrzowskich kategorii junior ciężkiej, by spróbować swych sił w wadze ciężkiej. W listopadzie tego roku, pokonując na punkty rosyjskiego olbrzyma Nikołaja Wałujewa, sięgnął po pas czempiona federacji WBA.

Najwięcej boksu - na bokser.org ?

Więcej o: