Bernie Ecclestone: Czy Schumacher wygra wyścig? Jest faworytem do mistrzostwa!

Szef Formuły 1 jest wniebowzięty. Wszystko dzięki informacji o powrocie Michaela Schumachera do F1. - Zapomnijcie o rozważaniach czy Schumacher może znów wygrać wyścig. On jest na mojej liście tych, którzy są faworytami całego sezonu - powiedział oficjalnemu serwisowi internetowemu F1.

Ecclestone przyznał, ze spodziewał się powrotu Schumachera, bo już wcześniej słyszał na ten temat różne plotki, ale o samej decyzji dowiedział się tylko trochę wcześniej niż cały świat. - To fantastyczna wiadomość dla Formuły 1. Ogromna korzyść dla cyklu F1. Ale też dla samego Michaela. W jego wieku kierowcy tracą motywację. To był prawdopodobnie jeden z powodów jego rezygnacji trzy lata temu. Ale teraz jest zmotywowany na 100 proc.

Schumacher jest według Ecclestona jednym z faworytów sezonu. - Zapomnijcie o rozważaniach czy Schumacher może znów wygrać wyścig. On jest na mojej liście tych, którzy są faworytami całego sezonu. A poza tym to impuls dla jego teamu. Dzięki niemu pojazdy będą lepsze. Pamiętamy wszyscy, że Michael nigdy nie był do końca zadowolony jeśli bolid nie był przygotowany perfekcyjnie. Jeśli będzie w optymalnej formie to z jego głęboką wiedzą techniczną na temat pojazdów team będzie zyskiwał cenne ułamki sekund. Jego partner z zespołu, Nico Rosberg może na tym tylko zyskać.

Corrina Schumacher: ? Michael potrzebuje wyzwań

Więcej o: