Rozkłady jazdy polskiego kibica w 2010 roku

Nadchodzący rok będzie obfitował w wielkie imprezy. Te największe to Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver z kilkoma szansami na medal i mundial w RPA, niestety bez Polaków. Znów o zwycięstwa w cyklu Grand Prix będzie rywalizował Robert Kubica, a siatkarze spróbują wygrać Ligę Światową.

Zanim polski kibic będzie śledził wydarzenia w Vancouver czekają na niego emocje w Argentynie i Chile. W organizowanym w dniach 2-17 stycznia Rajdzie Dakar ? pojedzie czternastu Polaków, w tym trzeci w zeszłym roku w kategorii quadów Rafał Sonik.

A już w dniach 19-31 stycznia w Austrii zagrają na mistrzostwach Europy polscy piłkarze ręczni. Na poprzednim turnieju zdobyli srebro, a w 2009 r. zostali brązowymi medalistami mistrzostw świata.

Potem na kibiców czekają sporty zimowe. W dniach 12-28 lutego w kanadyjskim Vancouver odbędą się zimowe igrzyska ? . Nasze największe nadzieje medalowe to biathlonista Tomasz Sikora, biegaczka Justyna Kowalczyk i skoczek Adam Małysz, któremu kibicować będzie można wcześniej, podczas Pucharu Świata z Zakopanem 22 i 23 stycznia . A na koniec sezonu, 19-21 marca w Planicy Małysz wystartuje w MŚ w lotach narciarskich.

Na wielbicieli tenisa i kibiców Agnieszki Radwańskiej ? , Łukasza Kubota i deblistów czekają turnieje wielkoszlemowe. Australian Open już w dniach 18-31 stycznia . W dniach 24 maja - 6 czerwca w Paryżu Polka zagra w turnieju im. Rolanda Garrosa. Miesiąc później w dniach 21 czerwca - 4 lipca spróbuje podbić trawiaste korty Wimbledonu. A od 30 sierpnia do 12 września zagra w US Open. Ci, którzy nie mają możliwości jechać na drugi koniec świata lub nawet do Paryża, Radwańską będą mogli obejrzeć najprawdopodobniej 17-23 maja na turnieju WTA w Warszawie.

Nie będą to jedyne duże sportowe imprezy w tym roku w Polsce. W pierwszy tydzień sierpnia przez nasz kraj przejedzie kolarski wyścig Tour de Pologne, a w dniach 19-22 sierpnia na torze Malta w Poznaniu zostaną rozegrane mistrzostwa świata w kajakarstwie.

Dla wielbicieli siatkówki rok 2010 będzie festiwalem dużych imprez. Między 11 czerwca a 25 lipca Liga Światowa siatkarzy z finałem w Argentynie. A jesienią mistrzostwa świata. Siatkarze zagrają w dniach 24 września - 10 października we Włoszech i spróbują obronić a może poprawić wynik z poprzedniego turnieju, na którym zostali wicemistrzami. Siatkarki w dniach 29 października - 14 listopada zagrają w MŚ w Japonii.

Kto lubi Maję Włoszczowską i Aleksandrę Dawidowicz, na pewno nie przeoczy mistrzostw świata w kolarstwie górskim w Kanadzie w dnaiach 31 sierpnia - 5 września . A już w dniach 12-14 marca polscy bohaterowie z lekkoatletycznych MŚ w Berlinie: m.in. skoczkinie o tyczce Anna Rogowska i Monika Pyrek zmierzą się z rywalkami i rywalami w halowych mistrzostwach świata w Dausze. Latem spróbują przywieźć worek medali z mistrzostw Europy w Barcelonie, które zostaną rozegrane 27 lipca - 1 sierpnia .

Polski as w Formule 1 Robert Kubica ?sezon zacznie już 14 marca w Bahrajnie, a skończy 14 listopada w Abu Zabi . Polscy kibice najbliżej na zawody Grand Prix będą mieli w lecie. 25 lipca w Hockenheim odbędzie się GP Niemiec, a tydzień później na Hungaroringu GP Węgier.

Piłkarscy kibice czekają na to cztery lata. Od 11 czerwca do 7 lipca w RPA odbędą się mistrzostwa świata ? . Złota bronią Włosi. A reprezentacja Polski niestety turniej obejrzy w telewizji. Przez najbliższe 2,5 roku polskich piłkarzy czekają tylko mecze towarzyskie bo w rozpoczynających się jesienią eliminacjach do Euro 2012 Polska jako gospodarz nie musi startować.

Jeszcze przed mundialem, 22 maja w Rzymie zostanie rozegrany finał Ligi Mistrzów ? . Uwaga! Po raz pierwszy w sobotę!

Wzór A.D. 2009: Barcelona i Manchester United ?

Więcej o: