Premier League. Chelsea ma duży problem z atakiem

Ofensywa Chelsea jest w rozsypce - kontuzje leczy Nicolas Anelka, na Puchar Narodów Afryki jadą Didier Drogba i Salomon Kalou. Z tego powodu trener Carlo Ancelotti w meczu z Fulham postawi na Daniela Sturridge'a i 18-letniego Fabio Boriniego.

Już w najbliższej bożonarodzeniowej kolejce nie zagra Nicolas Anelka. Francuz doznał kontuzji ścięgna lewego uda w zremisowanym spotkaniu z West Ham United. Anelka wróci najwcześniej trzeciego stycznia na mecz z Watford w Pucharze Ligi Angielskiej, choć bardziej prawdopodobne, ze wystąpi dopiero trzy dni później przeciwko Hull.

Bez Anelki Chelsea zagra więc drugiego dnia Świąt z Birmingham. Prawdziwe kłopoty Ancelottiego zaczną się jednak w kolejnej kolejce. 28 grudnia Chelsea rozegra derbowy mecz z Fulham, a dzień wcześniej na Puchar Narodów Afryki jadą Didier Drogba i Salomon Kalou. Chelsea nie może sprzeciwić się ich wyjazdowi 27 grudnia, gdyż zgodnie z zasadami FIFA gracze z Afryki mogą być wezwani do 14 dni przed rozpoczęciem turnieju, który rozpoczyna się 10 stycznia w Angoli.

Ancelotti rozmawiał z trenerem Wybrzeża Kości Słoniowej Vahidem Halilhodziciem, próbując opóźnić wyjazd swoich kluczowych zawodników ale ostatecznie nic nie wywalczył. - Oczekuję, że wszyscy gracze przejdą testy medyczne 28 grudnia przed odjazdem na obóz przygotowawczy w Tanzanii - powiedział Halilhodzić.

- To nie jest dobry moment na kontuzję Anelki - komentuje Ancelotti. Mam nadzieję, że wróci w styczniu. Musimy dać szansę innym graczom. Daniel Sturridge zagrał bardzo dobrą drugą połowę z West Hamem, niewykluczone, że przeciwko Birmingham wystąpi od początku - oznajmił Włoch.

Mecz w West Hamem był pierwszym występem Sturridge'a odprawie dwóch miesięcy. Anglik, podobnie jak 18-letni Włoch Fabio Borini nigdy nie wyszedł w pierwszym składzie. Dodatkowo Ancelotti nie może liczyć na natychmiastowe wzmocnienia, z powodu zakazu transferowego nałożonego przez FIFA za nieprawidłowości przy sprowadzaniu Gaela Kakuty.

- Wierzę w moich napastników. Nie tylko w Drogbę, Kalou i Anelkę, ale także w Sturridge'a i Boriniego - zaznacza Ancelotti. - Z Fulham, być może będziemy mieć tylko tych dwóch, Sturridge'a i Boriniego. Sprowadzenie nowych graczy stworzyłoby problemy w lutym i w marcu. Nie potrzebujemy nowych graczy. Mamy 4-punktową przewagę, a wciąż możemy grać znacznie lepiej - zapewnia Ancelotti.

Transferowa ofensywa Tottenhamu Hotspur ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA