Ross Brawn: Schumachera stać na zwycięstwa

Szef Mercedes Grand Prix, Ross Brawn nie ma wątpliwości - Michaela Schumachera wciąż stać na zwycięstwa w Formule 1.

Wielki powrót! Schumacher znów w bolidzie F1 ?

Stojący za wszystkimi tytułami siedmiokrotnego mistrza F1, Ross Brawn uważa, że Schumacher, który skończy w styczniu 41 lat zdoła wrócić do poziomu, który reprezentował przed udaniem się w 2006 roku na emeryturę.

- Pytałem o to Michaela. On potrafi ocenić to najlepiej. Ufam mu, a powiedział mi, że jest w stanie to osiągnąć - zdradza kulisy sensacyjnego powrotu "Schumiego" Brawn. - Michael zawsze był swoim najsurowszym krytykiem, człowiekiem, który wie, na co go stać. Jestem spokojny i pewny, że nadzieje, które pokładam w nim nie zostaną zawiedzione.

Brawn zaprzeczył też, jakoby tegoroczny mistrz świata Jenson Button został zmuszony do odejścia z Mercedes Grand Prix, aby ustąpić miejsca Schumacherowi. - Nie o to chodzi. Staraliśmy się wypracować z Jensonem korzystne rozwiązanie, ale się nie udało. To on podjął decyzję. Staraliśmy się go zatrzymać, ale okazało się to niemożliwe - podkreśla szef Mercedes GP. - Byłem lojalny w stosunku do Jensona, ale kiedy pojawiły się trudności, zacząłem rozmawiać z Michaelem - dodaje.

- Przez lata byliśmy razem blisko i latem, kiedy nie mógł dołączyć do Ferrari, widziałem jego rozczarowanie i to, jak wielką namiętnością jest dla niego ten sport. Jesteśmy niezwykle podekscytowani wizją Michaela jako części zespołu - mówi Anglik.

Schumacher wraca! Da radę? F1 to królestwo młodych ludzi Więcej o Formule 1 w serwisie F1.pl >

Więcej o: