F1. Schumacher mierzy w ósmy tytuł mistrza świata

Michael Schumacher, który we wtorek podpisał kontrakt z Mercedesem GP, zdradza, że jego celem jest zdobycie ósmego w karierze tytułu mistrza świata. - Wygrałem to już siedem razy i jestem z teamem, który zgarnął oba tytuły w zeszłym sezonie, więc czego innego oczekiwać? - zadeklarował Niemiec w rozmowie z BBC.

- Nie możemy oczekiwać niczego innego, jak zdobycia mistrzostwa świata i to jest właśnie naszym celem - zadeklarował nowy kierowca Mercedes GP. Według nieoficjalnych informacji będzie on zarabiał około 7 milionów euro rocznie.

Schumacher wraca! Da radę? F1 to królestwo młodych ludzi - Mówimy tutaj o trzyletniej umowie, to nie jest jakaś jednorazowa przygoda - zdradził "Schumi". - Będziemy się zastanawiać nad przedłużeniem tego kontraktu - dodał. Drugim kierowcą Mercedesa, który powstał po przejęciu zespołu Brawn GP, będzie Nico Rosberg.

Schumacher będzie mógł liczyć w Mercedesie na bolid przygotowany do zwycięstw oraz na współpracę z Rossem Brawnem. Niemiec wszystkie swoje tytuły mistrzowskie zdobył, gdy Brawn był dyrektorem technicznym w Ferrari.

- To była jedyna kombinacja, która zachęciłaby mnie do powrotu do F1 - powiedział Schumacher. - Ross jest moim przyjacielem od lat i zna mnie "od podszewki". Wygrywaliśmy razem wyścigi, których nie powinniśmy wygrywać. Mieliśmy chwile dobre i złe, ale potrafiliśmy finiszować z pozytywnym skutkiem - dodał kierowca.

Brawn także wierzy w sukcesy nowopowstałego zespołu: - Mamy teraz najbardziej ekscytujący skład w Formule 1. Michael i Nico to idealna mieszanka talentu, doświadczenia, szybkości i młodości - powiedział Brytyjczyk.

Schumacher podpisał kontrakt - Mercedes oficjalnie potwierdza ?

Więcej o: