Adamek będzie walczył z Arreolą

PRZEGLĄD PRASY. Tomasz Adamek zmierzy się z 120-kilogramowym Christobalem Arreolą w walce, która wyłoni pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej - czytamy w "Przeglądzie Sportowym". Starcie, którego zażyczyła sobie telewizja HBO, ma odbyć się 24 kwietnia w kalifornijskim Riverside. Informację tę potwierdził menedżer Polaka - Zyggi Rozalsky.

- Właśnie skończyłem rozmawiać z ludźmi z telewizji HBO. Chcą Tomka Adamka na swojej antenie - zdradził Rozalsky. Walka ta odbędzie się, jeśli wcześniej 6 lutego Polak wyjdzie zwycięsko ze starcia z Jasonem Estradą.

Rozalsky zdradził, że starcie Adamka z Arreolą byłoby wydarzeniem wieczoru. "Zwycięzca tej walki ma duże szanse walczyć (w lecie? na jesieni?) z triumfatorem starcia Władymir Kliczko - Eddie Chambers" - pisze z kolei na swoim blogu Maciek Baranowski.

Arreola stoczył dotychczas 29 walk, z których 28 wygrał. 25 starć skończył przed czasem. Jedyną porażkę poniósł we wrześniu 2009 roku z Witalijem Kliczką.

"W USA ma jednak rzesze fanów, głównie ze względu na swoje meksykańskie korzenie. I pewnie dlatego szefowie HBO postawili na jego pojedynek z Adamkiem. W hali (rodzinna Kalifornia Christobala czy jednak New Jersey Adamka?) będą tłumy Meksykanów i Polaków, a kolejne tysiące wykupią transmisję pay-per-view." - pisze Baranowski.

Rozalsky dodaje także, że Adamek zarobiłby ogromne pieniądze na tej walce, gdyż HBO to najbogatsza na świecie telewizja pokazująca walki bokserskie. - Kasa byłaby rewelacyjna - zdradza menedżer.

Jakie Adamek ma szansę na wygraną czytaj na blogu "z barana go!" ?

Więcej o: