Boks: 10 milionów dolarów za funt nadwagi

Na 13 marca w Las Vegas zaplanowany jest jeden z największych szlagierów w historii boksu zawodowego - pojedynek uważanych obecnie za dwóch najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe Manny'ego Pacquiao (50-3-2, 38 KO) i Floyda Mayweathera Jr (40-0, 25 KO).

Popularny "Pac Man", chcąc uniknąć sytuacji, w której będzie boksował z cięższym od siebie rywalem, zażądał dodania do kontraktu na walkę klauzuli, na mocy której jeśli którykolwiek z zawodników przekroczy podczas oficjalnego ważenia ustalony limit 147 funtów, to za każdy funt nadwagi będzie musiał zapłacić 10 milionów dolarów kary.

Podobny zapis figurował w kontrakcie na wrześniowy pojedynek Mayweathera z Juanem Manuelem Marquezem. Wówczas "Piękniś" okazał się za ciężki o 2 funty (limit wynosił 144), jednak łączna kara, jaką w związku z tym poniósł, zamknęła się w kwocie "zaledwie" 600 tys. dolarów.

Według wstępnych informacji zarówno Pacquiao jak i Mayweather Jr mają zagwarantowane za udział w marcowej walce po 25 milionów dolarów, ale całkowite kwoty zarobków obydwu wzrosnąć mogą ostatecznie nawet do 40 milionów.

Więcej informacji o - boksie na bokser.org ?