Ronaldo trenuje z młodymi Uzbekami

Pomocnik Realu Madryt Cristiano Ronaldo przeprowadził we wtorek trening z młodymi piłkarzami Uzbekistanu na jednym ze stadionów w Taszkencie. Jego wizyta w Republice Uzbekistanu jest częścią projektu fundacji ?Forum? mającego na celu rozwój futbolu w tym kraju.

- Celem mojej podróży jest pomoc w popularyzacji piłki nożnej wśród młodzieży w Uzbekistanie oraz, by dać bodziec młodym uzbeckim piłkarzom. Znam uzbecki futbol, opowiadał mi o nim Scolari, który bardzo pozytywnie wypowiadał się o rozwoju tego sportu w Uzbekistanie. Niedługo przyjadę znowu, tylko już na dłużej - powiedział Ronaldo na konferencji prasowej.

Projekt fundacji "Forum", który ma na celu rozwój uzbeckiej piłki nożnej wśród dzieci, młodzieży i amatorskich zespołów przewiduje przeprowadzanie treningów przez gwiazdy światowego futbolu oraz pomoc w zakupie niezbędnego sprzętu. Projekt ruszył w październiku tego roku, a pierwszym piłkarzem, który odwiedził Uzbekistan był Samuel Eto.

Podczas wizyty napastnika Interu Mediolan, pomiędzy jego fundacją charytatywną a fundacją "Forum" została zawarta umowa o dalszej współpracy.

Hiszpanie już wybrali bazę w RPA ?

Więcej o: