Serena Willams sportsmenką roku wg AP

Amerykańska Agencja Prasowa wybrała najlepszą sportsmenkę 2009 roku - została nią Serena Williams, która w tym roku zasłużyła sobie na miano najlepszej tenisistki globu - wygrała m.in. dwa turnieje wielkoszlemowe w singlu i trzy w deblu. Drugie miejsce przypadło klaczy Zenyatcie, a trzecie tenisistce Kim Clijsters.

Na Williams głosowało 66 ze 158 członków Associated Press. Nikt inny nie zdobył więcej niż 18 głosów. Serena Wiiliams w 2009 roku wygrała w singlu i deblu Australian Open oraz Wimbledon, z kolei w US Open zwyciężyła tylko w deblu.

Najbardziej na Serenie Williams ciążył epizod z wrześniowego półfinałowego pojedynku US Open, gdy wdała się w dyskusję z sędzią liniowym, a mecz przegrała - to bez wątpienia obniżyło jej notowania w oczach członków AP - pisze na swojej stronie ESPN.

- Ludzie zdają sobie sprawę, że jestem wybitną zawodniczką i jeden epizod nie może zdefiniować całej kariery. Wiem też, że nie zareagowałam jak należało. Nigdy też nie powiedziałam, że tak było - stwierdziła Serena Williams.

28-letniej Williams przyznano te nagrodę już wcześniej, bo w 2002 roku, od tamtej pory aż do teraz AP nie wyróżniało tej tenisistki. Siedmioletni odstęp nagród AP dla Sereny jest najdłuższą z czasów Patty Berg - golfistki, której nagrodę tę przyznano w 1943 i 1955.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że siedem lat później mogę grać na tym samym poziomie. W 2002 roku po prostu dominowałam korty, myślę, że dzieje się to znowu w 2009 roku - skomentowała to Williams.

Drugie miejsce przypadło niepokonanej (14-0) klaczy wyścigowej Zenyatcie- pierwszej klaczy w historii, która wygrała Breeders' Cup Classic.

Na trzecim miejscu z 16 głosami uplasowała się Kim Clijsters.

Federer i Serena Williams mistrzami świata wg ITF ?

Więcej o: