Mirosław Trzeciak: Najbardziej zasadne jest kupno do Legii prawoskrzydłowego

Dyrektor sportowy Legii w wywiadzie dla legia.com zapowiedział, że priorytetem Legii zimą będzie ściągnięcie gracza ofensywnego. - Paradoksalnie bardziej zadowoleni jesteśmy z lewej strony, chociaż tam mamy tylko Rybusa niż z prawej, gdzie możemy liczyć na dwóch zawodników - twierdzi.

Ekstraklasa.tv: Jan Mucha myśli o lidze angielskiej ?

Trzeciak zaznaczył, że możliwość gry przez Jakuba Wawrzyniaka może spowodować konieczność wypożyczenia Marcina Komorowskiego, który w tej sytuacji może mieć problem z grą. Poza tym już w czerwcu dziewięciu piłkarzom Legii kończą się kontrakty. - Przed nimi jeszcze pół roku, aby mogli przekonać nas, że warto przedłużyć z nimi umowę. Oczywiście rozmawiamy z Jankiem Muchą. Myślę, że decyzje w przypadku reszty zawodników poznamy już niebawem - twierdzi.

Zimą celem jest piłkarz ofensywny. Być może lewoskrzydłowy, bo Maciej Rybus nie ma właściwie konkurencji. - Ze sportowego punktu widzenia bardziej zasadne byłoby kupno prawdoskrzydłowego. Maciek Rybus nie narzeka na kontuzje zawsze wybiega mecze wiele pracuje, chociaż zdarzają mu się słabsze występy, to trener wie, że może na niego liczyć - twierdzi Trzeciak. - Będziemy patrzeć na względy finansowy oraz sportowy, tak aby wzmocnić drużynę.

Dyrektor ujawnił, że utalentowany napastnik Michał Kucharczyk, który jest wypożyczony do Świtu Nowy Dwór, mógł zostać sprowadzony do Legii już teraz, ale sam wolał jeszcze zostać pół roku w Nowym Dworze. - Gra oraz treningi z naszym zespołem rozwinęłyby jego karierę. Każde stracone pół roku jest ciężkie do odrobienia - wyjaśnia Trzeciak.

Prawnik Jakub Wawrzyniak ? został oceniony sprawiedliwie

Więcej o: