Boruc puszcza dwie bramki. Celtic przegrywa ze słabeuszem

Artur Boruc wpuścił dwie bramki w meczu Celtiku z Hearts, a jego zespół nieoczekiwanie przegrał z zajmującym dopiero 9. miejsce przed 16. kolejką zespołem.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie oczekiwaniami gości. Celtic objął prowadzenie w 21. minucie po strzale Georgiosa Samarasa, ale już dziesięć minut później było 1:1. Rzut karny pewnie wykorzystał Michael Stewart.

Sędzia dodatkowo wyrzucił z boiska faulującego w tej sytuacji Gary'ego Caldwella i do końca meczu Celtic musiał bronić się w osłabieniu.

Piłkarze z Glasgow wytrwali tylko do 76. minuty. Wtedy to Artura Boruca pokonał Ismael Bouzid. Mimo szaleńczych ataków piłkarzy Celticu, wynik nie uległ już zmianie. Niedzielnym meczem bramkarz reprezentacji Polski zakończył bardzo nieudany dla siebie tydzień. W czwartek były golkiper Legii wpuścił trzy bramki w pucharowym meczu z Rapidem Wiedeń .

Zespół, w którym występują dwaj polscy bramkarze - Artur Boruc i Łukasz Załuska - traci do prowadzących w tabeli Rangers już cztery punkty. Lokalny rywal Celtiku rozgromił w sobotnim meczu Motherwell aż 6:1.

Wideo na zczuba.tv: Boruc wpuszcza trzy bramki ?