F1: Szef Ferrari studzi głowę Alonso przypominając awantury z Hamiltonem

Fernando Alonso w następnym sezonie pojedzie w barwach stajni z Maranello zamiast Kimiego Raikkonena. Jego partnerem z zespołu będzie Brazylijczyk Felipe Massa. Obaj chcą być mistrzami, dlatego zarząd teamu dyskutuje o kwestiach zespołowych pomiędzy kierowcami. Luca di Montezemolo nie pozostawia złudzeń - Fernando Alonso będzie musiał być w Ferrari graczem zespołowym.

Więcej w o temperamencie Alonso na F1.pl ?

Konflikt pomiędzy Massą i Fernando Alonso jest bardzo możliwy, biorąc pod uwagę sytuację z udziałem Alonso i Lewisa Hamiltona z 2007 roku w McLarenie. Na ich awanturach skorzystał wówczas Kimi Raikkonen i w niesamowity sposób odrobił w trzech ostatnich wyścigach gigantyczną stratę i wywalczył tytuł. - Rozmawiałem o tych sprawach ze Stefano Domenicalim (dyrektor teamu) chyba z tysiąc razy - oświadczył boss grupy Fiata Montezemolo...

- Rozmawiałem o tym także z Alonso i powiedziałem mu: jeżdżąc u nas, jeździsz dla zespołu, dla grupy, nie dla siebie. Jeżeli chcesz żeby było inaczej, musisz założyć swój własny team, jak John Surtees. Chcemy ci zapewnić najlepsze warunki do wygrywania.

Kubica nie wystartował w rajdzie Il Ciocchetto ?

Więcej o: