Biatlonowy PŚ. Dublet Rosjanek w Pokljuce

Na pięć rozegranych biegów indywidualnych, aż trzykrotnie na dwóch najwyższych stopniach podium stawały Helena Jonsson i Anna Karin Olofsson-Zidek. Tym razem zastąpiły je Rosjanki: Swietłana sliepcowa i Anna Bogali - najlepsze w sprincie na 7,5 kilometra w Pokljuce

Do niedzielnego biegu pościgowego jako pierwsza ruszy Swietłana Sliepcowa. Rosjanka w trudnych warunkach strzelała czysto i biegła szybko. Wyprzedziła swoją rodaczkę Annę Bogali i wracającą po kontuzji Niemkę Magdalenę Neuner. Szwedki: Olofsson i Jonsson, dominujące w tym roku, tym razem dopiero odpowiednio na 11. i 12. pozycji.

Najlepsza z Polek, Magdalen Gwizdoń zajęła 18. miejsce. Punkty zdobyły tez 27. Agnieszka Cyl i 33. Paulina Bobak. W biegu na dochodzenie wystartuje też Weronik Nowakowska (52. pozycja), nie zobaczymy w nim natomiast Krystyny Pałki która była 73.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

11.18 Ostatnia z Polek na trasie, Paulina Bobak, po dwóch strzelaniach jest 27. i ma spore szanse na punkty PŚ.

11.12 Domraczewa spada z podium. Na drugim miejscu finiszuje Rosjanka Anna Bogali!

11.01 Na finiszu Sliepcową i Domraczewą rozdzieliła Magdalen Neuner. Efektowny powrót młodej, ale i utytułowanej Niemki.

10.55 Miejsca Polek na mecie: 13. Gwizdoń, 18. Cyl, 34. Pałka. Weronika Nowakowska z jednym pudłem na pierwszym strzelaniu tez ma szansę na dobry rezultat.

10.47 Jeszcze szybciej od Domraczewej biegnie Swietłana Sliepcowa. Rosjanka prowadzi na mecie!

10.43 Domraczewa już na mecie, jest pierwsza. Olofsson ostatecznie przed Jonsson, ale obie Szwedki prawdopodobnie zajmą miejsca poza pierwszą dzisiątką.

10.38 Po dwóch strzelaninach Polki wysoko - Gwizdoń jest ósma, a Cyl dwunasta.

10.35 Agnieszka Cyl bezbłędna na drugim strzelaniu, Gwizdoń znów raz spudłowała. Jonsson po dwóch strzelaniach ma dwa pudła i jest szósta, tuż przed Olofsson - obu Szwedek zabraknie na podium!

10.32 Po dwóch strzelaninach na czele Białorusinki: Domraczewa i Skardino. Krystyna Pałka z 3 pudłami jest poza pierwszą dwudziestką.

10.27 Jonsson myli się na pierwszym strzelaniu, a Olofsson na drugim. Jedno pudło zaliczyła też Magdalen Gwizdoń. Ten wyścig będzie ciekawy do samego końca.

10.25 Agnieszka Cyl, najlepsza z Polek w tym sezonie, myli się trzykrotnie i jej szansa na kolejne punkty w Pucharze Świata spadają do minimum.

10.22 Owacja na stadionie, bo czysto strzelająca zawodniczka gospodarzy Teja Gregorin jest po pierwszej wizycie na strzelnicy przed Olofsson!

10.18 Przy niesprzyjających warunkach zawodniczki mylą się często. Kluczem do dobrego startu będzie szybkie i celne strzelanie. Jako pierwsza w dziesięciu strzałach ani razu nie pomyliła się Chinka Song.

10.13 Pałka zaliczyła jedno pudło na pierwszym strzelaniu. Jest siódma. Na prowadzeniu bezbłędna Olofsson. Jej rodaczka Jonsson rusza na trasę.

10.07 Na trasie jest już Krystyna Pałka, zobaczymy też inne Polki: Magdalenę Gwizdoń, Agnieszkę Cyl, Paulinę Bobak i Weronikę Nowakowską.

10.00 Pierwsze zawodniczki ruszają na trasę. W Pokljuce warunki ekstremalne: termometry wskazują -12 stopni, sypie śnieg, wieje silny wiatr.

- Jestem spokojny o formę - mówi Tomasz Sikora ?