F1. Wielkie zamieszanie... Będzie jednak stara punktacja?

Wbrew temu co sądzono, Światowa Rada Sportów Motorowych podczas ostatniego posiedzenia nie przyjęła nowego systemu punktacji według klucza 25-20-15-10-8-6-5-3-2-1. Okazuje się, że rekomendowany przez Komisję F1 nowy system punktacji nie został wyłoniony zgodnie z obowiązującą procedurą - donosi portal F1.pl.

Przedstawiciele Światowej Rady poinformowali co prawda o planach zmiany punktacji, ale nie ujawniono związanych z nimi szczegółów. Co więcej, procedura według której nowy klucz punktacji przedłożono Światowej Radzie Sportów Motorowych, okazała się niezgodna z przepisami.

Pit Stop: Dlaczego zmiana punktacji w F1 jest konieczna! Komisja F1, której członkami są zespoły, Bernie Ecclestone, przedstawiciel FIA, przedstawiciel dostawcy opon, organizatorzy i sponsorzy, może decydować jedynie o pomysłach przedstawianych przez Grupy Robocze. Komisja nie może składać własnych projektów lub modyfikować propozycji Grup Roboczych.

Zagadnienia dotyczące ewentualnej zmiany punktacji były omawiane przez Sportową Grupę Roboczą podczas jej zebrania z Londynie (tydzień przed posiedzeniem Światowej Rady) przez zaledwie dwie minuty, a jedynym szefem zespołu, zainteresowanym rozszerzeniem ilości punktowanych miejsc był dyrektor sportowy US F1 Peter Windsor.

Więcej o zamieszaniu wokół punktacji - na F1.pl ?

Więcej o: