Liga Europejska. Obraniak trafił i awansował, Boruc wpuścił trzy gole

Awans wywalczył już Ludovic Obraniak, którego Lille wygrało u siebie ze Slavią Praga 3:1. Polak ustalił wynik meczu w 80. minucie. Artur Boruc w 20. minut trzy razy wyciągał piłkę z siatki, ale jego koledzy potrafili w meczu z Rapidem Wiedeń doprowadzić do remisu.

Grupa A - zobacz tabelę ?

Dinamo - Timisoara 1:2 (0:0) ?

Aby wyjść z grupy Dinamo musiało ten mecz wygrać i liczyć na porażkę Anderlechtu. Żaden z warunków nie został spełniony i klub z Zagrzebia nie awansował do kolejnej rudny Ligi Europejskiej. Tak jak i Timisora, która zanotowała jedyne zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Ajax - Anderlecht 1:3 (0:3) ?

Anderlecht, aby awansować bez oglądania się na rywali, musiał ten mecz wygrać. Już po pierwszej połowie było jasne, że cel ten piłkarze z Brukseli zrealizują: grali bardzo dobrze i prowadzili 3:0 po dwóch golach Lukaku i jednym Legara. W drugiej połowie do głosu doszedł Ajax, strzelił bramkę kontaktową, ale mecz zakończył się wynikiem dającym awans do kolejnej rudny Ligi Europejskiej obu drużynom.

Grupa B - zobacz tabelę ?

Lille - Slavia 3:1 (2:0) ?

Gol Ludovica Obraniaka w 80. minucie meczu przypieczętował awans Lille do rundy pucharowej Ligi Europejskiej. Wcześniej na listę strzelców wpisali się Cabaye w 25. minucie i Gervinho w 40. Slavia odpowiedziała tylko golem Vlcka w 56. minucie.

Genoa - Valencia 1:2 (0:1) ?

Gol do szatni Bruno i gol w 4. minucie doliczonego czasu gry Villi dały Valencii zwycięstwo nad Genoą. Brak koncentracji w końcowych minutach pierwszej i drugiej połowy odebrały Włochom szansę na awans do kolejnej rundy Ligi Europejskiej.

Grupa C - zobacz tabelę ?

Hapoel - Hamburg 1:0 (1:0) ?

Obie drużyny miały już przed meczem zapewniony awans do dalszych gier, dlatego też spotkanie nie dostarczyło wielu emocji, a jedynego gola strzelił Yeboah w 23. minucie. Dzięki temu zwycięstwu to Hapoel wyszedł z grupy z pierwszego miejsca.

Rapid - Celtic 3:3 (3:1) ?

Zanim mecz się na dobre zaczął Artur Boruc musiał trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki. W 1. i 8. minucie pokonał go Jelavic, a w 19. Salihi. Piłkarze Celtiku pokazali jednak charakter. Mimo że ten mecz był tak naprawdę o nic, to walczyli do końca i zdołali doprowadzić do remisu. Dwie bramki strzelił Fortune, a tę decydującą w 90. minucie zdobył McGowan.

Grupa G - zobacz tabelę ?

Lazio - Lewski 0:1 (0:0)  ?

Lewski wygrało w meczu o nic w grupie G. Jedynego gola w 61. minucie strzelił Yovov.

Villarreal - Red Bull 0:1 (0:1)  ?

Dzięki wygranej Red Bull zakończył fazę grupową bez porażki. Villarreal też może być zadowolone, bo awans zapewniło sobie już wczesniej.

Grupa H - zobacz tabelę ?

Steaua - Twente 1:1 (1:1)  ?

Golański grał do 63 minuty. Twente nie było pewne awansu, więc zaciekle walczyło o ten remis. Udało się i holenderski klub jest w fazie pucharowej.

Fenerbahce - Sheriff 1:0 (1:0)  ?

Pewne awansu Fenerbahce nie odpuściło ostatniego meczu. Zwycięską bramkę zdobył Ugur Boral.

Grupa I - zobacz tabelę ?

Everton - Bate 0:1 (0:0)  ?

Everton przegrał ostatni mecz, ale już wcześniej zapewnił sobie prawo gry w dalszej części rozgrywek.

Benfica - AEK 2:1 (1:0)  ?

Benfica pewnie wygrała po dwóch golach di Maria i potwierdziła swoją dominację w grupie.