Philippe Troussier otrzymał ofertę pracy w Korei Północnej

Były trener Japonii, Francuz Philippe Troussier, dostał ofertę poprowadzenia reprezentacji Korei Północnej w przyszłorocznych finałach Mistrzostw Świata w RPA.

Francuz, który w 2002 roku awansował z Japonią do czołowej szesnastki mundialu powiedział, że ma pozytywny stosunek do oferty ale wszystko jest jeszcze nieoficjalne - podała gazeta "Nikkan Sports".

- Nawiązali ze mną kontakt, ale nie mogę tego skomentować, ponieważ nic nie jest jeszcze ustalone - powiedział Troussier.

Troussier jest obecnie dyrektorem generalnym trzecioligowego japońskiego zespołu FC Ryukyu. Do Korei miał udać się w poniedziałek, ale nie zdołał wyrobić sobie wizy.

- Jestem otwarty na wyzwania stawiane przez kraje azjatyckie - powiedział Troussier. - Poza tym, mam doświadczenie w Azji. Mogę je wykorzystać w pracy z tym zespołem. To będzie wspaniała przygoda, jeżeli wezmę udział w mistrzostwach w 2010 roku jako trener.

Dla Korei Północnej mundial w RPA będzie pierwszym od 1966 roku. Wówczas w Anglii Koreańczycy doszli aż do ćwierćfinału. Obecnym trenerem jest Kim Jong-Hun.

Niemcy przedłużyli kontrakt z Joachimem Loewem ?