NBA. Michaił Prochorow bliski przejęcia New Jersey Nets

Najbogatszy człowiek w Rosji uczynił kolejny krok w celu przejęcia New Jersey Nets. Zarządzana przez Prochorowa firma Onexim Sports and Entertainment Holdings porozumiała się z władzami klubu. Amerykańska prasa prześmiewczo zaproponowała zmianę nazwy drużyny na New Jersey Niets.

W wyniku rozmów osiągnięto porozumienie w sprawie wspólnego zarządzania Nets. Przewiduje ono sprzedaż 80 procent akcji Nets i 45 procent akcji nowej hali zespołu firmie Prochorowa, z zastrzeżeniem, że umowa zostanie zatwierdzona przez Radę Gubernatorów NBA.

Prochorow w ramach umowy nabędzie również do 20 proc Atlantic Yards, czyli terenów otaczających nową halę. Jest to teren 9 hektarów na Brooklynie, z mieszkaniami i biurowcami.

O przejęciu Nets przez najbogatszego człowieka w Rosji mówi się od września, kiedy podpisał on list intencyjny w tej sprawie z głównym udziałowcem klubu Brucem Ratnerem.

W 25 meczach tego sezonu Nets wygrali zaledwie dwukrotnie. Są najgorszym zespołem ligi.

Kim jest Prochorow?

Michaił Prochorow to były magnat niklowy. Jego fortuna szacowana jest na około 9,5 miliarda dolarów. Światowy kryzys go nie dotknął, bo tuż przed jego wybuchem wycofał się z interesów. Obecnie jest prezydentem funduszu inwestycyjnego Onexim Group. Byłby pierwszym obcokrajowcem za sterami klubu NBA.

Tigera Woodsa wspiera Ron Artest ?