Liga Europejska - 5 drużyn wywalczyło awans

Zespoły z sześciu grup Ligi Europejskiej walczyły w środowych meczach o awans do 1/16 finału. Promocję wywalczyły Panathinaikos Ateny, angielskie Fulham oraz Hertha Berlin z Łukaszem Piszczkiem i Arturem Wichniarkiem w składzie. W spotkaniach, które zakończyły się późnym wieczorem awans uzyskały Club Brugge oraz FC Kopenhaga. Fatalny mecz Austrii Wiedeń Jacka Bąka, która straciła aż pięć bramek.

Grupa D - zobacz tabelę ?

Hertha wygrywa skromnie ze Sportingiem po bramce Kacara w 69 minucie. Zwycięstwo to dało berlińczykom awans do dalszej rundy, gdyż czające się za ich plecami Heerenven rozgromiło łotewskie Ventspils aż 5:0. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Gerald Sibon.

Hertha Berlin - Sporting Lizbona 1:0 ?

Herenveen - Ventspils 5:0 ?

Grupa E - zobacz tabelę ?

FC Basel przegrało u siebie z Fulham 2:3 w bezpośredniej walce o wyjście z grupy. Dwie bramki dla gości zdobył w pierwszej połowie Bobby Zamora. Roma utrzymała prowadzenie w tabeli dzięki wyjazdowemu zwycięstwu w Sofii. Dwie z trzech bramek dla Włochów strzelił Alessio Cerci.

CSKA Sofia - AS Roma 0:3 ?

FC Basel - Fulham Londyn 2:3 ?

Grupa F - zobacz tabelę ?

Panathinaikos utrzymał drugie miejsce w grupie dzięki wysokiemu zwycięstwu nad Dinamem Bukareszt. Dwukrotnie na listę strzelców, w ostatnich 10 minutach wpisał się Francuz Djibrill Cisse. Ostatni w tabeli i nie mający już szans na awans Sturm Graz, pokonał lidera ze Stambułu, który był już pewien promocji.

Panathinaikos Ateny - Dinamo Bukareszt 3:0 ?

Sturm Graz - Galatasaray Stambuł 1:0 ?

Grupa J - zobacz tabelę ?

Szachtar Donieck, który już wcześniej zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie, przegrał w Belgradzie z Partizanem. Jedyną bramkę meczu zdobył Lamine Diarra już w 6. minucie. Całe spotkanie na ławce przesiedział Mariusz Lewandowski. Club Brugge pokonał Tuluzę 1:0 dzięki bramce Ivana Persica w ostatniej minucie spotkania. Mecz ten zadecydował o awansie Belgów, gdyż przed tą kolejką mieli oni jeden punkt przewagi nad ekipą z Tuluzy.

Club Brugge - Toulouse 1:0 ?

Partizan Belgrad - Szachtar Donieck 1:0 ?

Grupa K - zobacz tabelę ?

W meczu bezpośrednio decydującym o awansie FC Kopenhaga pokonała w Pradze tamtejszą Spartę aż 3:0. Przed spotkaniem oba zespoły miały po tyle samo punktów. Dwa gole dla gości były autorstwa Dame N'Doye. PSV, które już miało pewne pierwsze miejsce, wygrało na wyjeździe 2:0 z ostatnim CFR Cluj.

Sparta Praga - FC Kopenhaga 0:3 ?

CFR Cluj - PSV Eindhoven 0:2 ?

Grupa L - zobacz tabelę ?

W meczu o pierwsze miejsce w tabeli Werder Brema wysoko pokonał w Bilbao tamtejszy Athletic. Trzy bramki dla gości zdobyli Pizzaro, Naldo i Rosenberg. W meczu dwóch ostatnich drużyn, portugalski Nacional Madeira rozgromił Austrię Wiedeń. Obrona kierowana przez Jacka Bąka straciła w tym spotkaniu aż pięć bramek.

Athletic Bilbao - Werder Brema 0:3 ?

Nacional Madeira - Austria Wiedeń 5:1 ?