Euzebiusz Smolarek w AO Kavala

Po czterech miesiącach tułaczki Euzebiusz Smolarek znalazł klub. Od 1 stycznia będzie piłkarzem ósmej drużyny ligi greckiej AO Kavala. Kontrakt ma obowiązywać 2,5 roku. Miejscowe media określają transfer polskiego piłkarza jako "największy w historii klubu".

Smolarek do Grecji przyleciał w niedzielę na testy medyczne, a już w poniedziałek wymienił uścisk dłoni z prezesem klubu Stavrosem Psomiadisem. We wtorek ma być zaprezentowany drużynie, ale grać będzie mógł dopiero od nowego roku. Kontrakt uzgodniono na 2,5 roku.

Od 10 sierpnia piłkarz nie miał klubu. Tego dnia za zgodą obu stron rozwiązano jego kontrakt z Racingiem Santander po jego najgorszym sezonie w karierze. Rok wcześniej został wypożyczony do angielskiego Boltonu, w którym rozegrał zaledwie 12 meczów, z czego tylko jeden w podstawowym składzie i nie zdobył żadnego gola. Stracił miejsce w reprezentacji Polski. Na ostatnie mecze eliminacji do MŚ Stefan Majewski go nie powołał Od sierpnia piłkarz trenował indywidualnie z zatrudnionym przez siebie trenerem. I szukał klubu.

Ebi nie będzie pierwszym Polakiem w klubie z greckiej Macedonii. Wcześniej jego barwy reprezentowali Adam Fedoruk, Leszek Pisz, Igor Sypniewski i Bartosz Tarachulski. Obecnie w Kavali gra Patryk Aleksandrowicz.

Bohater Wojciech Szczęsny - dla Anglików Walter Smith ?