Andrzej Wawrzyk gotowy na wielki test

18 grudnia na gali boksu zawodowego ?Wojak Boxing Night? w Łodzi młodzieżowy mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC Andrzej Wawrzyk stanie przed najważniejszą próbą w swojej dotychczasowej karierze, krzyżując rękawice z dwukrotnym olimpijczykiem i wicemistrzem świata amatorów z 2001 roku Ukraińcem Alexem Mazikinem.

22-letni krakowianin do starcia z mierzącym 196 cm i ważącym około 115 kg rywalem przygotowywał się w Warszawie pod okiem trenera Fiodora Łapina. Szkoleniowiec młodego boksera wysoko ocenia umiejętności Mazikina, mając w pamięci jego udane występy na ringach amatorskich, a zwłaszcza zakończony zdobyciem srebrnego medalu start na światowym czempionacie.

- Byłem przy ringu na mistrzostwach w Belfaście, gdy Mazikin wygrywał z Alexandrem Powietkinem, a w kolejnej walce z Kubańczykiem Carrionem, był wtedy autorem największej sensacji imprezy - wspomina w rozmowie z serwisem bokser.org Łapin. - Co prawda w finale przegrał z Rusłanem Czagajewem, ale wyprawiał tam naprawdę niesamowite rzeczy.

- Zdajemy sobie sprawę, że to najbardziej wymagający przeciwnik w karierze Andrzeja. Ma duże obycie w ringu. Rutyna i klasa - tak można scharakteryzować Mazikina. Taki rywal jest teraz Andrzejowi potrzebny - dodaje trener.

Sam Wawrzyk jak na młodego pięściarza stającego przed swoją życiową próbą, wydaje się być nad wyraz spokojny.

- Przygotowania przebiegły zgodnie z planem, były najcięższe jak do tej pory, a sparingpartnerzy dali mi ostro popalić, ale ważne, że jest kondycja, dynamika, technika. Wszystko poszło zgodnie z planem. Szybkościowo prezentuję się dobrze, wzmocniłem siłę ciosu - relacjonuje bokser grupy Bullit KnockOut Promotions. - Zamierzam zacząć pojedynek od szybkiego silnego lewego prostego, potem dołożę ciosy na korpus, a potem zobaczymy. Mam w narożniku znakomitych fachowców i oni na pewno mi coś podpowiedzą. To będzie bardzo dobra walka..

Podczas łódzkiej gali oprócz Wawrzyka wystąpią także: Dawid "Cygan" Kostecki, Paweł Kołodziej, Krzysztof Bienias, Łukasz Janik i Maciej Miszkiń.

Więcej o boksie - czytaj na Bokser.org ?

Więcej o: