Ibrahimovic: Po odejściu Beenhakkera tylko ja w siebie wierzyłem

- Często czułem się tak, jakbym tylko ja wierzył w moje umiejętności. Było tak zwłaszcza po odejściu dyrektora technicznego, Leo Beenhakkera - wyznał Zlatan Ibrahimovic.

W latach 2001-2004 Szwed grał w Ajaksie Amsterdam. Napastnik Barcelony wyznał teraz, że nie był to dla niego łatwy okres.

- Często czułem się tak, jakbym tylko ja wierzył w moje umiejętności. Było tak zwłaszcza po odejściu dyrektora technicznego, Leo Beenhakkera - wyznał. - Mimo to, Ajax jest dla mnie klubem wyjątkowym. Dostałem tam znakomitą szkołę - przyznał Ibrahimovic.

Zanim w 2009 r. trafił do Barcelony, grał w Juventusie Turyn i Interze Mediolan. W obecnym klubie strzelił dziewięć goli w 12 spotkaniach.

- Moja szybka przemiana w Barcelonie wywodzi się właśnie z mojej przeszłości w Ajaksie. W Juventusie i Interze to był całkiem inaczej rozgrywany futbol, ale teraz znowu robię rzeczy, do jakich byłem przyzwyczajany w Ajaksie - powiedział. - W tym wszystkim chodzi o tempo gry. Nie inaczej było w Ajaksie. Tyle że tutaj jest to jeszcze kilka poziomów doskonalsze.

Barcelona niepokonana w lidze ?

Więcej o: