Boks. Witalij Kliczko pokonał Johnsona i zachował tytuł WBC

Witalij Kliczko bez trudu obronił pas mistrzowski wagi ciężkiej organizacji WBC, pokonując amerykańskiego pretendenta Kevina Johnsona. Sędziowie byli jednomyślni. Rywal mistrza umiał go tylko zirytować, nic więcej.

Zobacz walkę Kliczki na Zczuba.tv ?

38-letni Ukrainiec atakował przez prawie całe 12 rund. Jego przeciwnik, który wcześniej nie przegrał ani jednej walki, dzielnie walczył jednak o przetrwanie i Kliczko nie zdołał go znokautować.

Siedemnastotysięczny tłum kibiców zachęcał Kliczkę, żeby skończył walkę przed czasem, jak czynił w przypadku 37 z 38 swoich zwycięstw (na 40 walk), ale szczęka Johnsona wytrzymała próbę. Sam challenger nie zdołał wyprowadzić zbyt wielu poważnych ciosów.

Główna taktyka Johnsona opierała się na irytowaniu mistrza, gestykulowaniu i wskazywaniu na jego podbródek. Bokserzy nie wytrzymali emocji i już po zakończeniu 11 rundy doszło do wymiany ciosów.

Władimir Kliczko, młodszy brat Witalija i właściciel pasów organizacji WBO, IBO oraz IBF, także starł się z Amerykaninem po gongu kończącym walkę.

Pełna hala obejrzała zatem pod koniec odrobinę kontrowersji po walce, która nie mogła przysporzyć zbyt wiele emocji.

Najmana 44 sekundy z Pudzianowskim ?

Więcej o: