MMA. Mariusz Pudzianowski nokautuje Marcina Najmana w 44 sekundy

Mariusz Pudzianowski potrzebował zaledwie 44 sekundy by znokautować w swoim debiucie w MMA Marcina Najmana. Były wielokrotny mistrz świata siłaczy serią silnych kopnięć położył rywala na deski. Bezdyskusyjnie wygrał walkę wieczoru 12. gali KSW.

Zobacz kopniaki Pudzianowskiego na Zczuba.tv  ?

- Pudzian zaczął powoli, ale potem zaczął niskimi kopnięciami walić tak mocno, że nas bolało przed telewizorami. Z Najmana nic nie zostało. KONIEC po 44 sekundach, to była rzeź. Pudzian zniszczył Najmana - pisaliśmy w relacji Z czuba

Najman w zasadzie tylko raz próbował zaatakować Pudzianowskiego, ale ten skutecznie się obronił. Później przyszedł czas na atomowe kopnięcia popularnego "Pudziana", które posłały Najmana na deski. Pudzianowski nie miał zamiaru rezygnować z "dobicia" przeciwnika, sędzia z trudem powstrzymał go od dalszych ciosów przerywając walkę.

Pudzianowski wygrał przez nokaut techniczny. - Spodziewałem się, że będzie sporo ganiania po ringu, ale się udało - powiedział zaraz po zakończeniu rywalizacji Pudzianowski.

Kim oni są?

Mariusz Pudzianowski

Ośmiokrotny mistrz Polski, sześciokrotny mistrz Europy i pięciokrotny mistrz świata siłaczy. Jedna z największych legend tej dyscypliny sportu. W Polsce ma status celebryty, w 2008 roku brał udział w popularnym programie telewizyjnym "Taniec z gwiazdami". Dotarł tam do finału. Pudzianowski pasjonuje się także sportami walki, dlatego postanowił sprawdzić się w MMA.

Marcin Najman

Pięściarz wagi ciężkiej, nie osiągnął jednak znaczących sukcesów. Rok temu przegrał przez nokaut w drugiej rundzie walkę o mistrzostwo Polski z Andrzejem Wawrzykiem. Jest byłym dwukrotnym wicemistrzem Polski w kick-boxingu. Brał udział w reality show "Big Brother VIP".

Co to jest MMA?

Mieszane sztuki walki to dyscyplina, w której zawodnicy walczą używając różnych technik, w zasadzie nie ma w tym względzie żadnych ograniczeń, muszą czerpać jednak z metod walki wręcz. Sport jest popularny szczególnie w USA, ale powoli podbija także inne rejony, głównie Azję.

Przebieg gali MMA w Warszawie:

Finał turnieju MW:

Vitor Nobrega pokonał Aslambeka Saidova przez jednogłośną decyzję

Extra fight:

Dean Amasinger pokonał Macieja Górskiego przez poddanie (duszenie gilotynowe) - runda 1

Mariusz Pudzianowski pokonał Marcina Najmana przez poddanie (uderzenia w parterze) - runda 1 (0:44)

Półfinały turnieju HW:

Karol Bedorf (6-1) vs. Konstantin Gluhov (6-4) - półfinał odwołany, Gluhov awansował bez walki

David Olivia pokonał Daniela Omielańczuka przez jednogłośną decyzją

Extra fight:

James Zikic pokonał Daniela Dowdę przez jednogłośną decyzję

Ćwierćfinały turnieju HW:

Konstantin Gluhov pokonał Daniela Omielańczuka przez jednogłośną decyzję

Karol Bedorf pokonał Arunasa Viliusa przez kimurę - runda 2 (2:16)

David Olivia pokonał Wojciecha Orłowskiego przez TKO - runda 1 (2:51)

Dawid Baziak pokonał Maksima Grishina przez jednogłośną decyzję

Wyniki i szczegóły walk - na fight24.pl >

"Wolicie Taniec z Gwiazdami czy Big Brothera?" - zapis relacji Z czuba ?

Więcej o: