Justyna Kowalczyk: Nie popełnić błędu z Kuusamo

Po dwóch tygodniach Justyna Kowalczyk wraca na trasę Pucharu Świata. W sobotę w szwajcarskim Davos Polkę czeka bieg na 10 km, w niedzielę sprinty techniką dowolną. Relacja na żywo w sobotę o godz. 11.30 na Sport.pl

W poprzedni weekend biegacze i biegaczki rywalizowali w ulicznych sprintach po Düsseldorfie. W tym czasie Kowalczyk trenowała w Szwajcarii. - Od lat nie jeździmy do Niemiec i za rok też się nie wybieramy - mówi trener Aleksander Wierietielny. - Trasa liczy tam ledwie 800 m, ma sporo zakrętów, żadnego podbiegu. Niech inni się tam ścigają. Justysia takiej zabawy nie lubi.

Wyniki w Düsseldorfie były zaskakujące, wygrała mało znana Szwedka Hanna Falk. W szóstce znalazły się Słowenka Vesna Fajan czy Finka Kirsi Peraelae. - W klasyfikację generalną nawet nie spojrzałem. Na razie w ogóle nas nie interesuje - mówi Wierietielny.

W czwartek Kowalczyk miała w Davos sprawdzian na 5 km. Rywalizowała m.in. z serwismenami - Mateusza Nuciaka wyprzedziła o 20 sekund, Rafała Węgrzyna - o 25. - Nieźle biega - ocenił Wierietielny. - W sobotę i niedzielę usatysfakcjonują nas miejsca w pierwszej dziesiątce. Ważne, by pobiegła bezbłędnie i nie przewróciła się jak dwa tygodnie temu w Kuusamo.

Klasyfikacja PŚ.

1. A.-K. Saarinen (Finlandia) 179;

2. N. Korostieliewa (Rosja) 161;

3. Justyna Kowalczyk 158;

4. P. Majdić (Słowenia) 152;

5. H. Falk (Szwecja) 136;

6. M. Bjoergen (Norwegia) 132.

Specjalny serwis Sport.pl - Vancouver 2010 ?

Więcej o: