Biatlonowy PŚ. Wygrana Bjoerndalena, Sikora poza pierwszą "60"

Ole Einar Bjoerndalen wygrał sprint biatlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. Słynny Norweg wyprzedził trzech Rosjan: Krugłowa, Ustiugowa i Czudowa. Tomasz Sikora miał trzy pudła i zaledwie 56 czas biegu co dało mu w sumie 72 pozycję.

To 90. zwycięstwo Norwega w biatlonowym Pucharze Świata, a 35. w sprincie. Przesądziło o nim bardzo szybkie strzelanie - Bjoerndalen miał drugi czas w stawce, i nie pomylił się ani razu. Mylili się za to najpoważniejsi rywale. Dzięki temu mimo zaledwie 16 czasu biegu, Norweg stanął na najwyższym stopniu podium.

Tomasz Sikora zaprezentował się jeszcze słabiej niż na inauguracje sezonu w szwedzkim Oestersund, kiedy zajął 71. miejsce. Choć trudno w to uwierzyć, w Hochfilzen Polak był 1 pozycję niżej. Możliwe, że częściowo było to spowodowane celowym odpuszczeniem rywalizacji po dwóch pudłach na drugim strzelaniu.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

15.33 Sikora już 61. Oznacza to, że Polaka nie zobaczymy w biegu na dochodzenie!

15.28 Czołówka bez zmian: Bjoerndalen i trzej Rosjanie

15.25 Sikora jest 53. na mecie, ale na trasie wciąż jest jeszcze około 30 zawodników.

15.21 Sikora nie jest pewien miejsca w "60", gwarantującego start w biegu pościgowym! A pozostali Polacy zajmą jeszcze odleglejsze miejsca...

15.18 Po pierwszym bezbłędnym strzelaniu Łukasz Witek jest 44. Przed drugim strzelaniem Eder utrzymywał przewagę, ale podobnie jak Valiullin dwukrotnie pomylił się w pozycji stojącej.

15.16 Spośród 60 zawodników na mecie Sikora jest 45. To drugi start Polaka bez punktów w tym sezonie.

15.12 A może jednak nie wszystko przesądzone! Startujący z 94 numerem Austriak Simon Eder po pierwszym czystym strzelaniu po ponad 20 sekund przewagi nad słynnym Norwegiem.

15.07 Na mecie: 1. Bjoerndalen , za nim trzej Rosjanie: 2. Krugłow, 3. Ustiugow, 4. Czudow

15.03 Valiullin spudłował dwukrotnie i spadł poza pierwszą dziesiątkę. Bjoerndalen nie pobiegł najszybciej ze wszystkich, ale dzięki skutecznemu strzelaniu z karabinka swojej żony może powoli świętować kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata.

15.00 Rustam Valiullin z Białorusi biegnie szybciej niż Bjoerndalen! Ale drugie strzelanie jeszcze przed nim.

14.57 W Hochfilzen wystartują też Mirosław Kobus i Łukasz Witek którzy właśnie ruszają na trasę oraz Łukasz Szczurek który wystartuje ze 107. numerem.

14.56 Bjoerndalen już na mecie, wyprzedza o 35 sekund Francuza Simona Fourcade i 45 sekund jego brata Martina.

14.53 Wyjątkowo słabo wystartowały dziś Polki ?

14.50 Na drugim strzelaniu zameldowało się już 33 zawodników, Sikora ma 24 czas spośród nich.

14.45 Bjoerndalen znów bezbłędnie. Po drugim strzelaniu ma 30 sekund przewagi nad kolejnym zawodnikiem, i chyba nikt nie odbierze mu wygranej.

14.42 Dwa pudła Sikory na drugim strzelaniu. Oznacza to, że Polak znów zajmie miejsce poniżej swoich możliwości i oczekiwań. W dodatku z dalekiej pozycji ruszy do pierwszego w sezonie biegu na dochodzenie.

14.35 Bjoerndalen jest bezbłędny i zdecydowanie prowadzi po pierwszym strzelaniu. Sikora jest na tym etapie 23.

14.31 Sikora jest 10. po pierwszym strzelaniu. Jedno pudło oznaczało dodatkową rundę do pokonania. Prowadzi Białorusin Sergiej Novikow, do którego Polak traci 32 sekundy.

14.28 Po dwóch kilometrach Sikora jest ósmy w gronie 19 zawodników którzy już dotarli do tego punktu pomiarowego. Polak zbliża się do strzelnicy.

14.25 Tomasz sikora już na trasie. Zaczął wolno, po przebiegnięciu pół kilometra traci już 6,5 sekundy do najszybszego zawodnika.

Licze na lepsze strzelanie -mówi Tomasz Sikora ?

Więcej o: