Primera Division. Real z Valencią bez Ronaldo i Kaki

W sobotnim meczu Primera Division z Valencią w barwach Realu Madryt nie zagrają gracze o łącznej wartości 164 milionów euro. Tyle bowiem Królewscy zapłacili za Cristiano Ronaldo, który pauzuje za czerwoną kartkę i Kakę, który jest kontuzjowany. Mecz rozpocznie się o 22.00 w Valencii. Relacja na żywo na Sport.pl.

Spotkanie z Valencią będzie bardzo istotne dla układu tabeli. Real jest w niej drugi, i traci już pięć punktów do Barcelony, która rozegrała jeden mecz więcej. Valencia jest trzecia z trzypunktową stratą do zespołu ze stolicy.

Tymczasem Real zagra bez dwóch największych gwiazd. Cristiano Ronaldo nie wystąpi z powodu czerwonej kartki którą otrzymał w meczu trzynastej kolejki z Almerią. Nie zagra także Brazylijczyk Kaka, pauzujący z powodu przepukliny.

- Cristiano jest dla nas kluczowym graczem i stwarza wiele zagrożenia - powiedział Xabi Alonso. - Mamy jednak zamiar być taką samą drużyną bez niego. Musimy starać się grać tak samo, niezależnie od składu naszej jedenastki. - dodał. We wszystkich rozgrywkach w tym sezonie Ronaldo zdobył 12 bramek w 11 meczach w barwach Realu.

Valencia w tym sezonie przegrała zaledwie raz i pozostaje niepokonana na własnym stadionie. W meczu z Realem nie wystąpi David Silva, leczący kontuzjowane kolano. - Silva jest tak samo dobry jak Ronaldo i Kaka, gra na podobnej pozycji - porównuje David Albelda. - Ale jeżeli oni nie zagrają to tym lepiej dla nas - przyznaje pomocnik Valencii.

Specjalny serwis o lidze hiszpańskiej ?