Ludovic Obraniak do Grecji? Chce go Olympiakos Pireus

Olympiakos Pireus chce w styczniu sprowadzić Ludovica Obraniaka z Lille. - Mogą na niego wydać nawet 4 mln euro - mówi grecki dziennikarz.

Mistrzowie Grecji od miesięcy szukają lewoskrzydłowego. Przez lata na tej pozycji grał Predrag Djordjević, który w czerwcu skończył karierę. - Reprezentant Polski jest bardzo wysoko na liście życzeń Olympiakosu. Pieniądze to nie problem, zwłaszcza po awansie do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Klub chce teraz się wzmocnić - mówi grecki dziennikarz.

Obraniak - od sierpnia reprezentant Polski - chce opuścić Lille. W tym sezonie gra mało, w pierwszym składzie wystąpił tylko w ośmiu spotkaniach, choć trener Rudi Garcia wystawił go do pierwszej jedenastki w dwóch ostatnich meczach. W poprzednim sezonie był drugim najlepszym strzelcem i asystentem zespołu po sprzedanym za 18 mln euro do Lyonu Brazylijczyku Bastosie.

- Czy myślę o odejściu? Piłka jest okrągła nie tylko w Lille - mówił w tym tygodniu 25-letni pomocnik. Możliwość transferu kilku zawodników już w styczniu zapowiedział również prezes klubu Michel Seydoux. Lille ma deficyt i potrzebuje pieniędzy, a zarobienie na Obraniaku latem może być trudne, bo wtedy może już sam wykupić ważny do czerwca 2011 r. kontrakt. - Jestem trochę zdziwiony propozycją Greków, bardziej spodziewałbym się z Francji. Obraniak jest tu ceniony. Nie jestem wcale pewien czy odejdzie, bo w styczniu na Puchar Narodów Afryki wyjeżdża Gervinho i Obraniak będzie wtedy Lille bardzo potrzebny - powiedział nam Antoine Placer, dziennikarz "La Voix du Nord".

Ludovic Obraniak: ? Zmiana klubu? Dlaczego nie