Everton chce wypożyczyć Landona Donovana

Występujący w Premier League Everton prowadzi z LA Galaxy rozmowy na temat wypożyczenia Landona Donovana na Goodison Park.

Jeśli umowa dojdzie do skutku, rekordzista pod względem liczby występów w amerykańskiej reprezentacji w styczniu przeniesie się do Evertonu na trzy miesiące.

- Landon to właśnie taki gracz, którego trener David Moyes chciałby sprowadzić do zespołu - powiedział dyrektor wykonawczy Robert Elstone. - Pracujemy nad tym i mamy nadzieję, że wszystkie właściwe strony osiągną wkrótce porozumienie.

27-latek rozegrał w barwach narodowych 120 spotkań. W przyszłym roku zmierzy się z Anglią w jednej grupie finałów mistrzostw świata w RPA. M.in. dzięki jego grze LA Galaxy dotarło w zeszłym miesiącu do finału Pucharu MLS.

Donovan, który występował wcześniej w Bayernie Monachium i Bayerze Leverkusen, mógłby pozostać w Premier League do połowy marca, ponieważ MLS zakończyło już sezon.

Klubowy kolega piłkarza, David Beckham, już drugi rok z rzędu w styczniu dołączy do Milanu. Dzięki temu ma zamiar zapewnić sobie miejsce w kadrze Anglii na mundial.

A Manchester City chce Lahma ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA