Losowanie Ligi Mistrzów. Będą hity w II rundzie?

18 grudnia w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie par 1/8 piłkarskiej Ligi Mistrzów. Kibice już zacierają ręce na starcia z udziałem największych europejskich zespołów. Barcelona - Milan, Real - Inter, Manchester United - Milan - między innymi takie mecze mogą odbyć się w kolejnej rundzie rozgrywek.

Do rozstawionych drużyn, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach będą dolosowywane te, które zajęły drugie pozycje. Ekipy grające ze sobą w fazie grupowej nie będą mogły na siebie trafić. Niemożliwe jest również, aby spotkały się ze sobą kluby z tego samego kraju.

Zwycięzcy grup :

 

Fiorentina, Barcelona, Sevilla, Arsenal, Bordeaux, Manchester United, Real, Chelsea

Zespoły, które uzyskały awans z drugiego miejsca:

 

Lyon, Inter, Stuttgart, Olympiakos, Bayern, CSKA, Milan, Porto

Wśród drużyn, które awansowały z drugiej pozycji znajdują się dwa włoskie kluby. Ciekawie mogłoby być gdyby któraś z nich została dolosowana do Chelsea. Okazję do rywalizacji ze swoimi byłymi drużynami miałby wówczas Jose Mourinho (Inter, wcześniej Chelsea) lub Carlo Ancelotti (Chelsea, wcześniej Milan).

Niewykluczone też , że dojdzie do powtórki z ubiegłorocznego ćwierćfinału z udziałem Barcelony i Bayernu. Manchester United może natomiast spotkać się z Porto lub z Interem, z którym rywalizował w fazie pucharowej poprzedniej edycji. Podobna sytuacja będzie miała miejsce, kiedy Barcelona trafi na francuski Lyon.

Pierwsze mecze 1/8 odbędą się 16 i 17 oraz 23 i 24 lutego. Ich gospodarzami będą zespoły, które wyszły z grupy z drugiego miejsca.

Pogrzebowe nastroje we Włoszech 'przegrywamy z Anglią i Hiszpanią' Śledź Ligę Mistrzów w specjalnym serwisie Sport.pl

Copyright © Agora SA