Liga Mistrzów. Bolat bohaterem Standardu

Dzięki remisowi z AZ Alkmaar 1:1 Standard Liege zapewnił sobie udział w wiosennych rozgrywkach Ligi Europejskiej. Bramkę na wagę awansu w ostatniej minucie spotkania zdobył golkiper Belgów Sinan Bolat.

Zobacz bramkę Bolata na Z czuba.tv ?

Holendrzy objęli prowadzenie trzy minuty przed przerwą po golu Lensa. Gospodarze od razu wzięli się do odrabiania strat, ale nie potrafili pokonać świetnie spisującego się w bramce gości Romero.

Na upragnionego gola czekali aż do 95. minuty spotkania. Zawodników z pola wyręczyć musiał bramkarz Standardu Turek Sinan Bolat. W ostatniej akcji spotkania golkiper belgijskiej drużyny zdecydował się na desperacką wędrówkę pod pole karne Alkmaar i po rzucie wolnym egzekwowanym przez Nicaise strzałem głową doprowadził do remisu.

Końcowy rezultat i szczęśliwe zapewnienie sobie trzeciego miejsca w grupie dającego udział we wiosennych zmaganiach w Lidze Europejskiej okazał się dla Standardu nagrodą pocieszenia. Przed meczem mieli bowiem nawet szansę na wyjście z grupy. Musieli jednak wygrać, licząc jednocześnie, że Arsenal pokona w Pireusie Olympiakos. Tak się jednak nie stało.