Angielska prasa chwali Owena

Gazety w Wielkiej Brytanii nie mają wątpliwości - dzięki Michaelowi Owenowi Manchester United wygrał swoją grupę w Lidze Mistrzów, pokonując na wyjeździe VfL Wolfsburg 3:1. Wszystkie bramki dla "Czerwonych Diabłów" strzelił były piłkarz Liverpoolu.

"Hat-trick zatapia Wolfsburg i daje Capello dużo do myślenia" - czytamy w "The Timesie". Gazeta zaznacza, że Alex Ferguson musiał wystawić pomocników w obronie, z powodu kontuzji ośmiu graczy defensywnych. Dodaje, że "najedli się trochę strachu", ale to właśnie Owen "skradł cały spektakl" dzięki swojemu "zabójczemu popisowi". "Times" sugeruje, że przyprawi to trenera reprezentacji Anglii o kolejny ból głowy.

- Ja jako strzelec trzech bramek na pewno zagarnę wszystkie nagłówki, ale to zespół wykazał się świetną dyspozycją - powiedział po meczu Owen. Jego grę docenił także sam Ferguson: - Udowodnił to już wiele razy - jest jednym z najlepszych napastników dzięki swojemu ustawianiu się na boisku i wspaniałemu wykończeniu akcji - powiedział trener.

"The Guardian" pisze z kolei - "Manchester wygrał swoją grupę dzięki napastnikowi, który wydawało się, że jest zagrożony zniknięciem z pola widzenia. Owen często był peryferyjną postacią w klubie, ale teraz nastąpi wzrost uznania dla niego dzięki temu hat-trickowi". Gazeta także sugeruje, że Capello powinien zastanowić się nad sprawdzeniem napastnika w kadrze.

"Owen był bezlitosny w kontrataku, biegnąć prawie od połowy boiska i podbijając piłkę, dzięki czemu oszukał bramkarza Diego Benaglio. To był czyn godny drapieżnika" - pisze gazeta. Dodaje także, że mecz ten był jakby zaplanowany dla Owena, gdyż Wolfsburg atakował, a obrona nie była jego priorytetem.

Kuszczak zatrzymał Wolfsburg - hat-trick Owena ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA