Liga Mistrzów. Marcin Żewłakow strzelał. Tomasz Kuszczak bronił

We wtorkowych meczach Ligi Mistrzów wystąpiło trzech Polaków. Marcin Żewłakow strzelił gola Chelsea, a w tym samym meczu w barwach APOEL-u grał Kamil Kosowski. Tomasz Kuszczak przyczynił się do zwycięstwa Manchesteru United w Wolfsburgu.

Bayern grał z Juventusem. Relacja Z Czuba ?

Doskonale zaczął Marcin Żewłakow, który strzelił jedną z pierwszych bramek wieczoru. Już w 6. minucie meczu z Chelsea na Stamford Bridge Polak wykorzystał podanie z lewego skrzydła Charalambidesa i z bliska, tuż przy słupku, skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Rossa Turnbulla. To pierwszy gol Polaka w Lidze Mistrzów w tej edycji, nie licząc eliminacji. Poprzednim polskim strzelcem był Marek Saganowski, który w ubiegłej edycji trafił dla Aalborga w meczu z Villarreal. W tej dekadzie był to jedenasty gol Polaka w tych rozgrywkach.

Wszystkie wtorkowe gole LM na Z czuba.tv ?

Nie pozwoliło to jednak jego drużynie wygrać. Bo nie minęło dwadzieścia minut a APOEL już przegrywał z Chelsea po golach Essiena i Drogby. Nawet gol Mirosavljevicia, który w 70. minucie zmienił Kamila Kosowskiego dał im tylko remis. Żewłakow zszedł w 83. minucie.

Kto lepszy? Barca czy Manchester? Zagraj w Wygraj Ligę Mistrzów ?

Całe spotkanie zagrał w barwach Manchesteru Tomasz Kuszczak. Polski bramkarz spisał się doskonale, broniąc strzały Edina Dżeko i Zvjezdana Misimovicia. Przy golu tego pierwszego nie miał szans na obronę. ale i tak Manchester wygrał 3:1 po trzech golach fenomenalnego Michaela Owena.

Zwycięzcy i pokonani w 6. kolejce LM (kliknij zdjęcie)