Dawid Murek już po operacji. Będzie kolejny zabieg

- Dawid miał uraz kości, złamanie otwarte. Jest po pierwszym zabiegu operacyjnym i będzie miał na pewno następny zabieg. Na rokowania trzeba poczekać - mówi Zbigniew Sznober, trener odnowy biologicznej AZS-u Częstochowa.

AZS Częstochowa przegrywał 0:2 w setach z Zaksą Kędzierzyn Koźle , ale w trzeciej partii prowadził 20:17. Dawid Murek wyskoczył do bloku i spadł na stopę atakującego Michała Ruciaka. Jego noga skręciła się w taki sposób, że patrzący na to koledzy i rywale zbledli w jednej chwili.

Murek natychmiast został przewieziony do szpitala. Początkowo mówiono, że to otwarte złamanie, później, że to "tylko" pęknięta kość i naciągnięte więzadła.

- Dawid miał uraz kości, złamanie otwarte. Jest po pierwszym zabiegu operacyjnym i będzie miał na pewno następny zabieg. Na rokowania trzeba poczekać To poważna kontuzja. Dywagacje na temat jego powrotu na parkiet nie mają w tym momencie zupełnie sensu. Trzeba poczekać i wszystko będzie wiadomo po kilku dniach - informuje trener Zbigniew Sznober, trener odnowy biologicznej AZS-u.

Szanse na to, że Murek wróci w tym sezonie PlusLigi są niewielkie - Nawet lekarz na razie nie jest w stanie powiedzieć, jakie są rokowania. W każdym przypadku wygląda to inaczej. Dawid bardzo to przeżył i najważniejsze, żeby miał teraz spokój, żeby odpoczywał - dodał Sznober.

Więcej w serwisie Reprezentacja.net - czytaj tutaj ?