F1. Miejsce w Sauberze rozchwytywane, zespół postawi na "mieszankę"

Peter Sauber przyznał, że przyszłoroczny skład jego ekipy będzie stanowił mieszankę rutyny i młodości - donosi portal F1.pl. Do szefa ekipy już zgłosiło się kilku kierowców, którzy chcieliby startować w barwach zespołu.

Grono kandydatów do posady w Sauberze jest jednak całkiem spore - w kontekście tym wymienia się w nim m.in. Nicka Heidfelda, Jarno Trullego, Heikkiego Kovalainena, Giancarlo Fisichellę, Pedro de la Rosę, Christiana Kliena, Anthony'ego Davidsona oraz Kamuiego Kobayashiego.

- W ostatnich tygodniach zwracało się do nas wielu kierowców, ale bez prawa startów nie mogliśmy podjąć prawdziwych negocjacji. Teraz sytuacja się zmieniła - powiedział Peter Sauber niemieckiej agencji SID.

- Nie chciałbym podawać żadnych nazwisk, mogę jednak powiedzieć, że jesteśmy zainteresowani kierowcą z doświadczeniem i zawodnikiem młodej generacji. Często stawialiśmy w przeszłości na taką mieszankę i świetnie się ona sprawdzała.

Mimo pożegnania z F1, koncern BMW zaoferował Sauberowi pomoc. - Ludzie stojący na czele BMW zapewnili nas o swoim wsparciu - dodał 66-letni Szwajcar. - Na przykład przejęliśmy zestaw ich kontraktów ze sponsorami, którzy mogą być dla nas istotni.

Najświeższe informacje z obozu Saubera - znajdziesz na F1.pl ?