Siatkówka. Koszmarna kontuzja Dawida Murka

Dawid Murek doznał poważnej kontuzji w czasie wyjazdowego meczu swojego Domexu Tytan AZS Częstochowa z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Przyjmujący reprezentacji Polski ma przesunięty staw i w poniedziałek będzie operowany. Mogło jednak być dużo gorzej...

Do całej sytuacji doszło bardzo pechowo. W trakcie trzeciego seta Dawid Murek wyskoczył do bloku i spadł na stopę atakującego Michała Ruciaka. z ZAKSY. Jego noga skręciła się w taki sposób, że patrzący na to koledzy i rywale zbledli w jednej chwili. Komentator telewizji Wojciech Drzyzga krzyknął: - O Jezu!

Murek natychmiast został przewieziony do szpitala. - Po wykonaniu zdjęć RTG okazało się, że Dawid ma pękniętą kość i naruszone więzadła - mówi prezes Domex Tytan AZS Konrad Pakosz. - Nie wykryto u niego na szczęście żadnych złamań. Staw tak się przesunął, że pękła mu skóra. Został przewieziony karetką do szpitala do Katowic. Czeka go sześć-osiem tygodni rehabilitacji.

- W poniedziałek rano Dawid ma mieć operację. Po niej okaże się, jak to będzie wyglądać dalej i co z jego grą - dodaje dyrektor sportowy Ryszard Bosek. - Jedno jest pewne. Chcemy mu zapewnić najlepszą opiekę z możliwych. Liczymy na to, że ta cała sytuacja wyglądała gorzej niż jest w rzeczywistości. Wszyscy trzymamy kciuki za Dawida i jego szybki powrót do zdrowia.

- Ciężko było patrzeć na tragedię Dawida. To mnie jakoś przybiło i trudno było myślami wrócić do gry - mówił po meczu Robert Szczerbaniuk, kapitan Zaksy.

Dawid Murek to jeden z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy. Jako junior zdobywał mistrzostwo Europy i Świata, później trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski. Grał w słynnych klubach zagranicznych - Cimosie Modena i Panathinaikosie Ateny, z którym wygrał ligę Grecką. W reprezentacji Polski rozegrał ponad 200 oficjalnych meczów, grał z nią na Igrzyskach Olimpijskich, mistrzostwach Świata i Europy oraz w Final Four Euroligi.

Więcej o siatkówce czytaj w specjalnym dziale Sport.pl ?

Więcej o: