Biatlon. Polska na 13. miejscu, wygrała Francja

Reprezentacja Polski z Tomaszem Sikorą w składzie walczy w sztafecie 4x7,5 km zajęła 13. miejsce w pierwszych drużynowych zawodach sezonu. Wygrali Francuzi, przed Norwegami i Austriakami.

Na pierwszej zmianie bezbłędnie strzelał Łukasz Witek, ale podczas biegu znajdował się w kilkuosobowych grupkach, co spowolniało jego tempo. Na drugiej zmianie, mimo wolniejszego tempa Łukasz Szczurek utrzymał miejsce w środku drugiej dziesiątki.

Rewelacyjną zmianę dał Tomasz Sikora. Lider polskiej kadry strzelał niemal bezbłędnie, biegł fantastycznie, a po jego biegu Polska awansowała na 11. miejsce.

Biegnący na ostatniej zmianie Mirosław Kobus, podobnie jak koledzy, nie mylił się na strzelnicy. Tylko raz dobierał i ostatecznie Polska zakończyła bieg na 13. lokacie.

Bardzo dobrze biegli Francuzi, na ostatniej zmianie zawalili Rosjanie, a konkretnie Czudow, który zaliczył karną rundę. Norwegowie, mimo słabego strzelania Osa i Bergera, ostatecznie zakończyli na drugim miejscu, bo rewelacyjnie biegł i strzelał Bjoerndalen. Trzecie miejsce dla solidnie biegnących Austriaków.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

12.16 Kobus jest na mecie - Polska zajmuje ostatecznie 13. miejsce.

12.14 Francuzi nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Za nimi Norwegowie, trzeci Austriacy.

12.11 Kobus znów nie pudłuje, Polska awansuje na 12. miejsce i będzie dobra lokata.

12.09 Ostatnie strzelanie. Fatalnie Czudow - zawalił sprawę. Na prowadzenie wychodzą Francuzi i oni wygrają. Bjoerndalen bezbłędny i Norwegia mimo problemów na trzeciej zmianie załapie się na podium.

12.05 Kobus raz dobierał nabój, rywale mylili się na strzelnicy częściej i Polska awansuje o jedną lokatę.

12.03 Najlepsi są już na siódmym strzelaniu. Rosjanie znów bezbłędni, za nimi Niemcy i Francuzi. Bjoerndalen się nie myli i Norwegia na piątym miejscu. Na podium szanse ma jednak niewielkie.

12.01 Na czele bez zmian. Kobus już stracił trzy pozycje - Polska jest 14.

11.57 Na ostatniej zmianie w polskiej drużynie Mirosław Kobus. Tomasz Sikora wykonał kawał dobrej roboty, po jego biegu Polska awansowała o sześć pozycji.

11.55 Ostatnia zmiana Rosji - Czudow. Za nimi Francuzi i Rosjanie. Norwegowie na szóstym miejscu, niemal minuta straty.

11.51 Sikora raz musiał dobierać, ale uniknął karnej rundy. Polska już na 12. miejscu.

11.50 Szóste strzelanie: Wasiliew bezbłędny, Rosja prowadzi, za nią Francja. Berger dwa pudła i dwie karne rundy, co zrobi na ostatniej rundzie Ole Einar Bjoerndalen.

11.47 Berger wrzucił drugi bieg - do Rosjanina traci nieco ponad 10 sekund.

11.45 Sikora po bezbłędnym strzelaniu odrobił 10 sekund, Polska awansuje do pierwszej 15.

11.42 Wasiliew (Rosja) utrzymuje przewagę nad Bergerem (Norwegia) po piątym strzelaniu.

11.38 Rusza Tomasz Sikora. Polska jest w tej chwili na 17. miejscu.

11.36 Ustjogow wykorzystał swoje dobre strzelanie. Do strefy zmian wbiega z niemal 30-sekundową zaliczką. Drudzy są Szwedzi, tuż za nimi Norwegia.

11.34 Szczurek znów dobierał raz, ale pudłowali rywale i Polska awansuje na 14. miejsce. Za 2,5 km czas na trzecią zmianę - w polskiej ekipie pobiegnie lider - Tomasz Sikora.

11.32 Czwarte strzelanie. Rosjanie na prowadzeniu, za nimi Szwedzi. Norwegowie i Francuzie na karnych rundach, Niemcy biegną dwie.

11.30 Przed czwartym strzelaniem Polacy na 18. lokacie. Francuz osłab, wyprzedzili go Niemiec i Norweg. Na strzelnicę wbiegli równocześnie.

11.26 Trzecie strzelanie. Szczurek strzelał wolno, musiał raz dobierać nabój, ale Polacy utrzymali miejsce w drugiej dziesiątce (18.). Defranse błyskawicznie trafia pięć razy i wyprzedza Osa. Pierwsza trójka: Francja, Norwegia, Niemcy.

11.21 Po 1,3 km drugiej zmiany Polacy spadli na 17., ponad minuta straty do prowadzących Norwegów. Do gry wracają Szwedzi, którzy po pierwszej zmianie byli dość daleko.

11.19 Do strefy zmian Polacy wbiegli jako 15. Drugi w polskiej ekipie biegnie Łukasz Szczurek. Prowadzą Norwegowie - Svendsena zmienił Alexander Os.

11.16 Po 5,3 km Polacy są na 14 miejscu, ale tracą ponad 40 sekund do prowadzących Francuzów. Przypomnijmy, że pierwsza zmiana kończy swój bieg za niespełna 2 km.

11.14 Drugie dobre strzelanie Łukasza Witka, znów bez pudła. Polska jest 15. Na prowadzeniu Francuzi, tuż za nimi Norwegowie.

11.12 Grupa, w której biegnie Witek, zaczyna się rozrywać tuż przed drugim strzelaniem.

11.10 Witek biegnie dość wolno, spadamy na 16. miejsce, około 20 sekund straty do liderów.

11.07 Pierwsze strzelanie. Łukasz Witek bezbłędny - Polska awansuje na 13. lokatę. Kłopoty mieli Norwegowie, Emil Hegle Svendsen musiał dobrać jeden nabój i faworyci spadli na 11. miejsce. Prowadzą Włosi, tuż za nimi Czesi.

11.05 Polska spadła na 15. miejsce po 2km, ale strata jest niewielka, niespełna cztery sekundy.

11.03 Dobry początek Łukasza Witka. Po 1,3 km jest na dziewiątym miejscu, prowadzą Czesi. Pierwsze strzelanie na trzecim kilometrze z pozycji leżącej, drugie z pozycji stojącej.

11.00 Ruszyli! Polacy startują z numerem 20, na pierwszej zmianie Łukasz Witek.

10.57 Polacy nie są uważani za faworytów do zwycięstwa. Eksperci najwyżej oceniają szanse Austriaków i Norwegów, mówi się, że mocni są też Niemcy. To pierwsze zawody w tym sezonie, forma niektórych sztafet może być niespodzianką.

10.52 W sobotę Tomasz Sikora zajął 14. miejsce w sprincie na 10 km.

10.49 Na starcie sztafety 26 reprezentacji. Kadra Polski startuje z numerem 20 w składzie: Łukasz Witek, Łukasz Szczurek, Tomasz Sikora, Mirosław Kobus.

Specjalny serwis Sport.pl - Vanvouver 2010 ?