Mundial 2010. Brazylia - Portugalia hitem fazy grupowej

Brazylia, Portugalia, Wybrzeże Kości Słoniowej spotkają się w jednej grupie mundialu 2010. W meczu otwarcia Republika Południowej Afryki spotka się z Meksykiem

Relacja Zczuba i na żywo z losowania grup ?

O tym, że w 19. mistrzostwach świata wylosowanie grupy śmierci będzie bardzo trudne wiadomo było już po podziale zespołów na koszyki.

Najwięcej szczęścia wśród faworytów mieli Włosi, na których czekają Słoweńcy i nowozelandczycy oraz Anglicy, którzy zagrają z teoretycznie dużo słabszymi Słoweńcami i Algierczykami. - W naszej grupie spotkamy się także z USA. Uważam, że mamy bardzo ciekawych rywali - mówił jeden z losujących, David Beckham.

Eksperci Sport.pl: Mundial bez 'grupy śmierci', emocje dopiero od 1/8 finału? O pechu mogą mówić Brazylijczycy.

Po losowaniu ich szanse na szóste mistrzostwo świata u bukmacherów spadły. Przed ceremonią za jedno euro postawione na drużynę Dungi zarobić można było 5,50, po nim 6,50.

Wszystko dlatego, że wpadli na czwartą drużynę poprzedniego mundialu - Portugalię i bodaj najsilniejszy zespół Afryki - Wybrzeże Kości Słoniowej.

Portugalczycy tradycyjnie zawodzili w eliminacjach, ale nikt nie wyobraża sobie, by w RPA Cristiano Ronaldo i spółka prezentowali futbol wywołujący ból brzucha i zębów.

Tym bardziej że przyjdzie im się spotkać z WKS, czyli reprezentacją złożoną z gwiazd, które zachwycają w lidze angielskiej (Drogba, Kalou, Kolo Toure) i hiszpańskiej (Yaya Toure).

Uniknąć WKS chcieli wszyscy faworyci.

- Bardzo mi na tym zależy - mówił trener Hiszpanii Vicente Del Bosque. Mistrzowie Europy i według bukmacherów faworyci do zwycięstwa w RPA wylądowali w grupie ze Szwajcarią, Hondurasem i Chile.

W meczu otwarcia RPA spotka się z Meksykiem. Gospodarze MŚ nie mogą jednak mówić o szczęściu, bo w grupie czeka ich także spotkanie z wicemistrzami świata - Francją. - Gdyby od nas zależało z kim zagramy chciałbym trafić na Nową Zelandię i Honduras. Ale muszę być zadowolony z tego co mam - żartował piłkarz z RPA Lucas Radebe.

Mimo wylosowania Holandii, Danii i Kamerunu z losowania zadowoleni byli Japończycy. Ich trener Takeshi Okada już wcześniej ogłosił, że niezależnie od wszystkiego jedzie na mundial, by awansować do półfinału.

Prawdziwy mundial zacznie się od 1/8 - pisze na blogu Michał Pol ?

Grupa A: RPA, Meksyk, Urugwaj, Francja

Grupa B: Argentyna, Nigeria, Korea Południowa, Grecja

Grupa C: Anglia, USA, Algieria, Słowenia

Grupa D: Niemcy, Australia, Serbia, Ghana

Grupa E: Holandia, Dania, Japonia, Kamerun

Grupa F: Włochy, Paragwaj, Nowa Zelandia, Słowacja

Grupa G: Brazylia, Korea Północna, Wybrzeże Kości Słoniowej, Portugalia

Grupa H: Hiszpania, Szwajcaria, Honduras, Chile

Faworyci bukmacherów

Źródło: William Hill

Specjalny serwis Sport.pl - Mundial 2010 ?

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.