Blatter wykpiwa Irlandczyków, Irlandczyk mówi o braku szacunku

Prezydent FIFA Sepp Blatter rozbawił salę pełną dziennikarzy, gdy wykpił irlandzką prośbę o możliwość gry na mundialu w RPA jako 33. uczestnik. Śmiejąc się powiedział, że przedstawi pomysł Komitetowi Wykonawczemu. Liam Brady, asystent trenera reprezentacji Irlandii, skrytykował prezydenta FIFA za brak szacunku.

Blatter wyśmiewa propozycję Irlandii - wideo na Z czuba.tv >

- Zdają sobie sprawę, że nie ma szans na powtórzenie meczu. Ale poprosili mnie, czy nie mogliby być 33. drużyną na mundialu. Naprawdę - mówił Blatter z uśmiechem do dziennikarzy podczas poniedziałkowej konferencji. - Oczywiście przedstawię tę prośbę Komitetowi Wykonawczemu, ale gdyby się z nią godzić, to trzeba by dać możliwość gry również Kostaryce. Coś było nie tak z golem, którym Urugwaj zabrał jej szanse wyjazdu na mundial - powiedział, próbując powstrzymać uśmiech, prezydent FIFA.

Blatter mówił o pomyśle, który miałby wynagrodzić Irlandii błąd sędziego z meczu barażowego z Francją. Arbiter uznał wtedy gola dla Francji, choć asystujący przy nim Thierry Henry zagrał piłkę ręką.

- Nie sądzę, żeby przedstawiciele irlandzkiej federacji chcieliby, żeby o tym mówiono wszem i wobec - zareagował we wtorek asystent trenera reprezentacji Irlandii Liam Brady. - Wydaje mi się, że ta prośba miała pozostać poufna. Wiem że Blatter sam dla siebie tworzy zasady, ale jego zachowanie było wyjątkowo pozbawione szacunku - powiedział dziennikarzom.

- Przyzwyczailiśmy się do tego, że w wielkich meczach, ważne decyzje są generalnie po myśli wielkich drużyn. To czego nie możemy zaakceptować to sposób w jaki nas się traktuje - dodał.

FIFA wykluczyła udział Irlandii w MŚ w RPA ?

Więcej o: