Gerard Houllier: Trzeba w ograniczonym stopniu wprowadzić powtórki wideo

Były trener reprezentacji Francji, Liverpoolu i Lyonu, dzień przed posiedzeniem Komitetu Wykonawczego FIFA w Kapsztadzie, który będzie rozważał wprowadzenie dodatkowych sędziów lub powtórek wideo już na najbliższym mundialu, jest zwolennikiem wprowadzenia powtórek wideo.

- Nie da się ustawić 26 kamer w okolicach bramki np. w czasie meczu na Wyspach Owczych - powiedział Houlier. I mam mieszane uczucia co do wprowadzania takiej technologii. zawsze będzie potrzebny sędzia, który zinterpretuje sytuację. Ale takie zdarzenia jak ręka Henry'ego pokazują, że warto, by sędzia techniczny miał możliwość obserwować wydarzenia boiskowe na monitorze, a sędzia główny mógł się go zapytać przez mikrofon o sytuację, której nie jest do końca pewien - twierdzi Francuz.

- Nie sądzę, żeby wprowadzenie tej technologii, lub wpuszczenie na boisku dwóch dodatkowych sędziów, rozwiązało problem niejasności podczas gry. Ale na pewno zmniejszy ilość niesprawiedliwych decyzji. Nie doszłoby też do oskarżeń wobec Henry'ego. Teraz połowa Francuzów uważa, ze nie powinien jechać na mundial - dodał.

Sepp Blatter ? rozważa wprowadzenie dodatkowych sędziów

Więcej o: