Puchar Ligi Angielskiej. Ferguson wystawia rezerwy. Kuszczak na ławce

W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej Manchester United zmierzy się z Tottenhamem. Alex Ferguson zapowiedział, że na boisku pojawią się młodzi piłkarze, którym daje mniej okazji do gry w lidze. Wszystko wskazuje na to, że Tomasz Kuszczak usiądzie na ławce rezerwowych

Zobacz ostatni mecz Kuszczaka - Z czuba.tv ?

- Ktoś napisał, że nie ma przyszłości dla tych piłkarzy. Nie mogę w to po prostu uwierzyć. W europejskich pucharach wystawiłem sześciu młodych zawodników. Dwaj mieli po 18 lat, pozostali odpowiednio po 19, 20 i 21 lat. I dalej uważacie, że nie ma dla nich przyszłości? To nie do pomyślenia. Beckham, Nicky Butt, Scholes debiutowali, kiedy byli tylko o dwa, trzy lata starsi. Nie mówimy o umiejętnościach, tylko o koniecznym doświadczeniu, które kiedyś muszą zdobyć! - grzmiał Alex Ferguson.

Na pucharowe spotkanie z Tottenhamem trener Manchesteru szykuje kadrę młodych zawodników, którą uzupełni najprawdopodobniej kilkoma doświadczonymi piłkarzami, takimi jak: Park Ji-Sung, Michael i Owen czy Dimitar Berbatow.

W składzie Manchesteru pojawią się: Darron Gibson, Danny Welbeck, Federico Macheda, Gabriel Obertan, Rafael da Silva i...Ben Foster.

W ostatnim ligowym meczu Manchester wygrał z Portsmouth 4:1, a Tomasz Kuszczak zebrał świetne recenzje. Zdaniem brytyjskich gazet, wszystko jednak wskazuje na to, że Ferguson będzie chciał teraz sprawdzić formę Fostera.

- Mamy wielu młodych piłkarzy do sprawdzenia i uważam, że teraz jest na to świetny moment - dodał Ferguson.

Świetny mecz Kuszczaka w bramce Manchesteru ?